• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 36374
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ۴۳۰ کلاس درس تحویل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی می‌شود
  دیبا: مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان‌شرقی گفت: ۴۳۰ باب کلاس درس در سال تحصیلی جدید از سوی این مجموعه تحویل آموزش و پرورش استان می‌شود.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجانشرقی،  صدقی مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان‌شرقی گفت: ۴۳۰ باب کلاس امسال توسط نوسازی مدارس آذربایجان شرقی مرمت، بازسازی و تجهیز شده و در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید آماده واگذاری به آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در شهر‌ها و روستا‌های مختلف می‌باشد.

  اوبا اشاره به کمبود‌های اعتباری و بودجه‌ای دولتی نوسازی مدارس استان،گفت: با وجود اینکه شرایط اقتصادی حاکم بر استان و کشور چندان مناسب برای اجرای طرح‌های عمرانی نبود، اما بااین حال تعداد کلاس‌های آماده تحویل امسال نسبت به پارسال در آذربایجان شرقی ۲۵ درصد افزایش داشته است.

  صدقی شرایط ویژه کرونایی را از جمله دلایل مهم در کند شدن اجرای طرح‌های بازسازی و نوسازی مدارس عنوان  کرد و افزود: بدون تردید این وضعیت تاثیر زیادی در برنامه‌های کلان نوسازی مدارس داشته است.

  او بهره مندی از ظرفیت خیران و مدرسه سازان را یکی از برجسته‌ترین و مهمترین ویژگی‌های اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی برشمرد و گفت: در این راستا همه ساله خیران و نیکوکاران مساعدت‌های بسیار وسیع می‌کنند به گونه‌ای که افزون بر ۵۰ درصد فعالیت‌های عمرانی این اداره کل توسط این قشر انجام می‌شود.

  صدقی از هماهنگی و تعامل اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی با فرمانداران و شهرداران شهر‌های مختلف خبر داد و گفت: بر همین اساس امسال  قیر رایگان برای آسفالت محوطه‌های مدارس استان با کمک شهرداری‌ها در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته است.

  او از عموم مردم نیکوکار و خیر آذربایجان شرقی درخواست کرد تا قسمتی از نذورات و هدایای مالی خود در ایام ماه محرم را به اقدام خداپسندانه و ماندگار مدرسه سازی اختصاص دهند.

  مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی نقش خیران در کمک به این اداره کل را غیر قابل انکار و وسیع دانست و گفت: امسال با مشارکت خیران تعداد ۷۵۰ کلاس درس تا پایان سال در استان احداث می‌شود.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز