• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 36342
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی:
  صنعت نوپای پرورش “گیاهان آبزی” یک فرصت شغلی بسیار خوب است
  دیبا: مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره به صنعت نوپای کشت گیاهان آبزی، گفت: این یک فرصت شغلی بسیار خوب برای فارغ‌التحصیلان کشاورزی، گلخانه داران و علاقه مندان  یوده و توسعه کشت این گیاهان حتی در گلخانه‌های کوچک مقیاس نیز می‌تواند انجام شود.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، قاسم جعفروند در بازدید از نمایشگاه گل و گیاه در شهرستان مرند، گفت: با توجه به شرایط و اقلیم موجود در استان و گلخانههای موجود، بسیاری از گونه‌های گیاهان آبزی را میتوان به عنوان گیاهان آبزی آکواریومی کشت در سطح کشور وجهان معرفی کرد.

  وی افزود: افرادی که ماهیان زینتی پرورش می‌دهند نیز می‌توانند توسط شیلات با این صنعت جدید آشنا و در حد توان تسهیلات مالی نیز به آنان پرداخت شود.

  وی گفت: به‌دلیل ارزآوری بالا مدت‌ها است که توسعه کشت گیاهان آبزی در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی استان قرار گرفته است.

  جعفر وند در مورد شرایط صدور پروانه برای فعالیت تکثیر و پرورش گیاهان آبزی، تشریح کرد: حداقل مکان برای این کار ۲۰۰ متر مربع که ۲۰ درصد فضای آن برای مکان آزمایشگاه، قرنطینه و ۲۰ درصد برای فضای عمومی و محوطه اختصاص یافته و در فضای باقی مانده نیز میتوان با ایجاد حوضچه و آکواریوم به صورت سیستم متراکم و سیستم معمولی به تولید پرداخت.

  وی گفت: در فضای ۴۰ متر مربع و با توجه به توجیه اقتصادی بالای این کشت، امیدواریم بتوانیم در قالب تنوع محصول و گسترش گلخانه‌ها گام برداریم.

  وی تأکید کرد: با توجه به این‌که متقاضیان زیادی در این زمینه داریم و فرصت شغلی خوبی در این حوزه وجود دارد، امیدواریم در آینده بتوانیم با ترویج این نوع تولید شاهد رونق تولید در حوزه گلخانه‌ها باشیم و یک فرصت شغلی جدیدی را به متقاضیان احداث گلخانه معرفی کنیم.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز