• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 36282
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مرحله نخست بازار مجازی صنایع‌دستی آذربایجان شرقی راه اندازی شد
  دیبا: مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان شرقی از راه اندازی مرحله نخست بازار مجازی صنایع‌ دستی استان خبر داد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی آذربایجانشرقی، احمد حمزه زاده روز یکشنبه در جلسه بررسی ابعاد فنی ایجاد بازار اینترنتی صنایع‌دستی استان با تأکید بر اینکه تسهیل روند عرضه و تقاضا در حوزه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی لازمه رونق اقتصادی این بخش پویا است، گفت: از مهم‌ترین اقداماتی که میراث فرهنگی در راستای ارتقای میزان عرضه و تقاضای حوزه صنایع‌دستی در دستور کار قرار داده است، راه‌اندازی بازار مجازی صنایع‌دستی است که به ‌واسطه آن بستر لازم جهت معرفی، مبادله و آموزش هنرهای سنتی و دستی توسط هنرمندان فراهم می‌شود.

  وی افزود: قاب اولیه این بازار طراحی‌شده و تهیه محتوای آن اعم از عکاسی و محتوای کتبی آثار توسط اداره کل میراث فرهنگی استان در حال تهیه و بارگذاری است، همچنین دامنه و نام این سایت ثبت شده است و پیگیر عقد قرارداد با اداره پست هستیم.

  حمزه زاده با تأکید به اینکه در این سایت معرفی و عرضه آثار هنری بومی استان در اولویت قرار دارند، گفت: با توجه به اینکه هدف از ایجاد این بازار رونق تولید و چرخه اقتصادی حوزه صنایع‌دستی استان است در این سایت معرفی، عرضه و آموزش هنرهای دستی و سنتی هنرمندان آذربایجان شرقی در اولویت قرار دارد.

  وی اظهار داشت: این اداره کل در تلاش است تا در آینده‌ای نزدیک با راه‌اندازی سایت بازار صنایع‌دستی علاوه بر تسهیل روند عرضه صنایع‌دستی استان، زمینه لازم برای معرفی آثار بی‌بدیل هنرمندان آذربایجان را فراهم کند.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز