• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ | کد خبر : 36198
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تصرف رودخانه‌ها عامل اصلی سیلاب‌ها در آذربایجان شرقی
  دیبا: معاون آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی گفت: ۵۸ درصد سیلاب‌ها در استان به علت تصرف های غیر قانونی در بستر رودخانه‌ها روی می‌دهد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای آذربایجانشرقی، جلیل زاده معاون آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات شهرستان ملکان گفت: متاسفانه اکثر سازه‌هایی که بر رودخانه هستند نیز غیر اصولی و استاندارد لازم را ندارند.

  او افزود: در استان ۲۵ هزار کیلومتر مسیل رودخانه‌ای وجود دارد که تاکنون حدودهزار کیلومتر از این مسیل‌ها لایروبی و حریم آن آزاد سازی شده و عملیات برای آزادسازی ۲ هزار کیلومتر دیگر نیز در جریان است.

  او گفت: در صورتی مسیل رودخانه‌ها آزاد باشد سیل تنها ۴ درصد خسارت وارد می‌کند.

  در این جلسه  تقویمی فرماندار ملکان نیز گفت: متاسفانه سه پل احداث شده بر روی رودخانه مردق چای در داخل شهر ملکان غیر استاندارد و مربوط به ۴۰ سال گذشته و بیشتر عابر رو است تا پل ماشین گذر.

  تقویمی افزود: این پل‌ها مقاومت لازم را ندارد و درصورت سیلابی شدن رودخانه مردق چای امکان ریزش وخطرات جبران ناپذیر وجود دارد.

  حجت الاسلام زمانی امام جمعه ملکان نیز با انتقاد از بی دقتی در مرمت قلعه تاریخی بختک لیلان گفت: کم توجهی در مرمت این قلعه هدر دادن منابع مالی و بیت المال است.

  حجت الاسلام زمانی گفت: دو سال است که به این قلعه اعتبارات اختصاص می‌یابد، اما بنای مرمت شده بعداز چند ماه ریزش می‌کند.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز