• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ | کد خبر : 36172
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ارائه پیشنهاد مراقبت از بیماران کرونایی در منزل از سوی سازمان بیمه سلامت
  دیبا: مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی، ارائه پیشنهاد مراقبت از بیماران کرونایی در منزل از سوی سازمان بیمه سلامت را یکی از اقدامات نوآورانه و کارآمد در رابطه با درمان بیماران مبتلا به کرونا دانست.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی، وحید مجیدی با اعلام این مطلب گفت: با توجه به تجربه موفق در رابطه با مراقبت از فرد بیمار در منزل، سازمان بیمه سلامت در مورد بیماران مبتلا به کرونا نیز این پیشنهاد را مطرح کرد.

  وی با اشاره به اینکه با تمام امکانات مراقبتی در منزل از جمله مراقبت پزشک و پرستار در قالب بسته واحد انجام می شود، تاکید کرد: در این روش هزینه بستری بیمار مبتلا به کرونا نسبت به بیمارستان بسیار پایین تر است.
  مجیدی، ارائه پیشنهاد تحت پوشش قرار دادن بیمه‌ای مراقبت در منزل بیماران نیازمند به ICU را با رعایت استاندارد‌های پزشکی از دیگر اقدامات این سازمان عنوان کرد و افزود: از فواید این کار می‌توان به کاهش هزینه‌های بستری اشاره کرد.
  وی افزود: هم چنین حضور فرد بیمار در فضای خانه و خانواده بر سرعت بهبود بیماری تاثیر مثبت دارد.
  مدیر کل بیمه سلامت استان با اشاره به حجم زیاد مراجعان در زمان اپیدمی بیماری کرونا به بیمارستان ها، آزاد شدن تخت‌های بخش ICU و بالا بردن ظرفیت پذیرش بیمار در بیمارستان‌ها را از اهداف اصلی این طرح دانست.

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز