• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ | کد خبر : 36169
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  کاهش زمان ارزیابی وسع متقاضیان بیمه رایگان
  دیبا: مدیر کل بیمه سلامت با اشاره به همه گیری ویروس کووید – ۱۹ در کشور، از کاهش زمان ارزیابی وسع متقاضیان بیمه رایگان در استان خبر داد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی، وحید مجیدی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اعلام این خبر افزود: ارزیابی وسع متقاضیان بیمه رایگان بر اساس مقررات در شرایط عادی از پایگاه رفاه ایرانیان ۳۰ روز زمان لازم دارد، اما با توجه به شرایط امروز، درخواست آزمون وسع بیماران کرونایی بین ۶ الی ۱۴ روز و حتی کوتاه تر از این زمان بررسی می شود.
  وی با بیان اینکه برخی بیماران مبتلا به کرونا فاقد دفترچه بیمه هستند و بعد از بستری اقدام به دریافت بیمه سلامت می کنند، ادامه داد: با توجه به شرایط خاص کشور، ضرورت اتخاذ تمهیدات ویژه به منظور کوتاه کردن زمان ارزیابی وسع فرد مورد نظر با همکاری وزارت رفاه با رعایت اصول قانونی این مدت را به یک روز رساندیم.
  مجیدی با تاکید بر سلامتی و آرامش خاطر بیماران گفت: به دلیل اهمیت موضوع در بیمه سلامت، مواردی از این دست را مشابه مصادیق اورژانس تلقی کردیم، لذا هر فردی که روی تخت بیمارستان مبتلا به کرونا تشخیص داده شود، بر روی تخت بیمارستان حائز دریافت دفترچه بیمه سلامت شناخته می شود.
  وی اظهار کرد: از شروع کرونا تا امروز حدود ۴۸ هزار نفر بیمار فاقد دفترچه بیمه شده اند.
  مجیدی ارائه خدمات مورد نیاز در بحث تشخیص و مقابله با کرونا و تحت پوشش قرار گرفتن داروهای مورد استفاده در این بیماری را از اقدامات صورت گرفته در بیمه سلامت در راستای کاهش هزینه های درمانی بیماران عنوان کرد و افزود: پرداخت ۹۰ درصد هزینه‌ها با تعرفه دولتی در بستری و ۷۰ درصد سرپایی هزینه‌های آزمایشگاهی بر عهده بیمه سلامت است.

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز