• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ | کد خبر : 36154
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  آذربایجان‌شرقی ۱۹۰ هزار نفر بازنشسته و مستمری‌بگیر دارد
  دیبا: مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی گفت: بیش از ۱۹۰ هزار نفر بازنشسته و مستمری بگیر تحت پوشش این اداره کل هستند.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی آذربایجانشرقی، سمساری مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی در مراسم تجلیل و تکریم بازنشستگان و مستمری بگیران نمونه آذربایجان شرقی گفت: در چهار ماهه اول امسال به طور متوسط ماهانه افزون بر ۴۰۰ میلیارد تومان از بابت حقوق و مستمری به این تعداد از افراد تحت پوشش تامین اجتماعی آذربایجان شرقی پرداخت شده است.

  او گفت: حفظ ارزش‌ها و کرامت بازنشستگان موضوع مهمی است که باید در جامعه نهادینه شود و در این راستا کانون‌های بازنشستگی به عنوان یک نهاد مدنی و صنفی نقش مهمی در پیگیری مطالبات و اعتلای جایگاه بازنشستگان در جامعه دارند و هر چه این نهاد‌ها توانمندتر شوند، می‌توانند تامین اجتماعی را در جهت نیل به اهداف و ایفای تعهدات هر چه بیشتر خود یاری کنند.

  سمساری با اشاره به اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان، گفت: این مهم بعد از سال‌ها با پیگیری مدیران سازمان محقق شده است و با اجرای آن ایرادات احتمالی نیز احصا و به تدریج رفع می‌شود.

  او با تاکید بر لزوم توسعه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی، گفت: در حال حاضر ارائه حکم و فیش حقوقی بازنشستگان، صدور گواهی تعهد کسر اقساط، درخواست غیرحضوری بازنشستگی، حذف اعتبار دفاتر درمانی از مهمترین اقدامات حوزه بازنشستگی سازمان است که اجرایی می‌شود.

  مقدس پور مدیر درمان تامین اجتماعی آذربایجان شرقی نیز در این مراسم با بیان اینکه بازنشستگان یادگاران و سرمایه اصلی سازمان هستند، گفت: باید از دانش و توانمندی‌های بازنشستگان به عنوان پشتوانه‌های فکری سازمان استفاده شود.

  مقدس پور با تاکید بر لزوم انتقال تجربیات و دانش بازنشستگان به نسل‌های جوان، افزود: برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، ضمن صیانت از کادر درمانی، خدمات مطلوب به بیماران کرونایی ارائه شده است و بیش از یک هزار و ۷۷۰ نفر در مراکز بیمارستانی سازمان در استان پذیرش شده اند که متاسفانه ۳۳۰ نفر از این بیماران جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده اند.

  او  توسعه خدمات درمانی تامین اجتماعی استان را مورد اشاره قرار داد و افزود: با همکاری مقامات استانی و سازمانی اقدامات مهمی در جهت ایجاد بیمارستان ۳۲۷ تختخوابی تامین اجتماعی در منطقه خاوران محقق شده و درمانگاه‌های شهرستان‌های عجب شیر، هشترود و ملکان نیز به زودی به بهره برداری خواهند رسید.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز