• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ | کد خبر : 36137
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تصادفات جاده‌ای منجر به فوت در آذربایجان‌شرقی ۱۱ درصد کاهش یافت
  دیبا: رییس پلیس راه آذربایجان‌شرقی گفت: آمار تصادفات جاده‌ای منجر به فوت از ابتدای سال‌جاری تاکنون، ۱۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از مهر، سرهنگ رضا کریمی نژاد، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در سال جاری ۱۹۳ مورد تصادف منجر به فوت در جاده‌های استان روی داده که در این حوادث ۲۲۸ نفر فوت کرده‌اند در حالی که در مدت مشابه سال گذشته ۳۱۸ فقره تصادف منجر به فوت روی داده بود که در اثر آنها ۲۷۰ نفر فوت کرده بودند.

  وی اظهار داشت: از این تعداد ۱۳۱ نفر معادل ۵۷ درصد در راه‌های اصلی، ۴۰ نفر معادل ۱۸ درصد در راه‌های فرعی، ۴۳ نفر معادل ۱۹ درصد در راه‌های روستایی و ۱۴ نفر معادل ۶ درصد در آزادراه‌های استان فوت کرده‌اند.

  رئیس پلیس راه آذربایجان‌شرقی گفت: در این مدت ۱۲۶ نفر نفر معادل ۵۹ درصد در سرصحنه، ۱۰۰ نفر معادل ۴۴ درصد در بیمارستان و ۲ نفر معادل ۷ درصد در مسیر بیمارستان فوت کرده‌اند.

  سرهنگ کریمی نژاد، ادامه داد: در این مدت ۲ هزار و ۵۶ مورد تصادف جرحی روی داده که در آن ۳ هزار و ۴۸۹ نفر مجروح شده و ۶ هزار و ۸۹۸ تصادف منجر به خسارت مادی روی داده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تعداد تصادفات جرحی ۱۷ درصد، تعداد مجروحان ۱۸ درصد و تصادفات خسارتی نیز ۲۳ درصد کاهش یافته است.

  وی با بیان اینکه بیشترین علت تصادفات در جاده‌های استان با ۵۹ مورد معادل ۲۷ درصد مربوط به عدم توجه به جلو بوده است، یادآوری کرد: تخطی از سرعت مطمئنه با ۵۶ مورد و ۲۵ درصد، انحراف و تجاوز به چپ با ۴۹ مورد و ۲۱ درصد، سایر با ۲۴ مورد و ۱۱ درصد، خستگی و خواب آلودگی با ۱۶ مورد و ۷ درصد، عدم رعایت حق تقدم با ۱۲ مورد و ۵ درصد و تغییر مسیر ناگهانی با ۱۲ مورد و ۵ درصد به ترتیب در رده‌های بعدی علت تصادفات قرار دارد.

  رئیس پلیس راه آذربایجان‌شرقی با تاکید بر همکاری دستگاه‌های متولی برای کاهش آمار تصادفات جاده‌ای استان، خواستار تجمیع محورهای فرعی و روستایی، تسریع در راه اندازی دوربین‌های جاده‌ای، ایجاد و رسیدگی به سیستم روشنایی به ویژه در ۳۰ کیلومتر حاشیه شهرها، گردنه‌ها، پیچ‌های دارای دید کور و تونل‌ها و اعمال محدودیت عملیات عمرانی در هنگام پیک ترافیک به ویژه تاسوعا و عاشورا شد.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز