• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ | کد خبر : 36112
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  افزایش مراجعه مصدومان ناشی از نزاع در آذربایجان شرقی به پزشکی قانونی
  دیبا: ۱۴ هزار و ۷۸۷ نفر طی سه ماهه اول امسال به دلیل صدمات ناشی از نزاع به ادارات پزشکی قانونی آذربایجان شرقی مراجعه کردند.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی آذربایجانشرقی ، ۱۴ هزار و ۷۸۷ نفر درطی سه ماهه اول سال جاری به دلیل صدمات ناشی از نزاع به ادارات پزشکی قانونی آذربایجان شرقی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که تعداد مراجعان نزاع ۱۴ هزارو ۶۸۲ نفر بود، حدود یک درصد افزایش یافته است.

  از کل مراجعان نزاع در طی این مدت ۳۶۷۴ نفر زن و ۱۱ هزار و ۱۱۳ نفر مرد بودندکه نسبت به مدت مشابه سال گذشته هر کدام بترتیب حدود پنج درصد کاهش و سه درصد افزایش را نشان می‌دهند.
  در تیر ماه امسال نیز آمار مراجعان نزاع با اندکی کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۴۴۲۹ نفر رسیده است که از این تعداد ۳۲۸۲ نفر مرد و ۱۱۴۷ نفر زن بوده اند.
  کل مراجعان مدعی صدمات نزاع در سال گذشته به ادارات پزشکی قانونی استان برابر با ۳۶ هزارو ۸۶۶ نفر بود که از این تعداد ۲۶ هزارو ۸۷۹ نفر مرد و ۹۹۸۷ نفر زن بودند.
  بر اساس این گزارش، مراجعین نزاع در هنگام مراجعه به پزشکی قانونی باید به خاطر داشته باشند که ظاهر خون آلود تأثیری در صدور نظریه کارشناسی توسط پزشکی قانونی ندارد، آنچه مبنای صدور نظریه کارشناسی در خصوص جراحات است، نوع جراحت و عمق آن است. لذا معاینه دقیق ‌تر ضایعات نیازمند تمیز بودن موضع و بررسی دقیق آن توسط کارشناسان پزشکی قانونی است.
  همچنین باید افزود که دیگر چیزی به نام طول درمان در پزشکی قانونی تعیین نمی‌شود و این هم یکی دیگر از باورهای نادرست به یادگار مانده از گذشته است. برای صدور نظریه کارشناسی در خصوص صدمات ناشی از نزاع توسط سازمان پزشکی قانونی ارائه معرفی نامه از مراجع قضایی و یا کلانتری الزامی است.
  در مواردی برای بررسی دقیق تر جراحات و یا عوارض صدمات نیازمند اخذ مشاوره و یا تصویربرداری و یا سایر اقدامات پاراکلینیک هستیم، این امر برای حفظ حقوق مراجعین و اظهار نظر دقیق در خصوص صدمات است،بنابراین این فرایند، صبر و شکیبایی بیشتر مراجعین را می‌طلبد.
  در صورت وجود جراحات و صدمات عمده و تهدید کننده، فرد می‌تواند پس از انجام اقدامات درمانی به پزشکی قانونی مراجعه کند. سوابق اقدامات انجام شده از سوی پزشکی قانونی از مرجع درمان کننده اخذ خواهد شد تا حقی از فردی ضایع نشود.
  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب