• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ | کد خبر : 35967
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ضرر کرونا به فعالان صنایع دستی آذربایجان‌شرقی
  دیبا: مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی گفت: شیوع ویروس کرونا ۱۳ هزار فعال صنایع دستی این استان را دچار مشکل کرده است.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی آذربایجانشرقی، حمزه زاده مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی گفت: آذربایجان شرقی دارای ۸۰ رشته هنری با بیش از ۱۳ هزار هنرمند فعال در حوزه صنایع‌دستی است که بخش عمده آن‌ها را هنرمندان روستایی تشکیل می‌دهند و به دنبال شرایط ویژه کشور در دوران کرونایی متحمل خسارات سنگین مالی  شده‌اند.

  او گفت: شرایط حاضر اگرچه تاثیری بر تولید آثار هنری داشته است، اما با توجه به توقف صنعت گردشگری طی ۶ ماه گذشته، شرایط عرضه و به تبع آن چرخه اقتصادی این حوزه با چالش‌ها و موانع متعددی روبرو شده است که راه برون‌رفت از این چالش پرداخت تسهیلات ویژه به هنرمندان برای بهبود وضعیت معیشتی و عرضه محصولات است.

  حمزه زاده مشارکت و همیاری بانک رسالت با اداره کل میراث فرهنگی استان را فرصتی مناسب برای ایجاد تسهیلات ویژه هنرمندان صنایع دستی و فعالان حوزه بوم گردی برشمرد و گفت: مشارکت این بانک می‌تواند بسیاری از چالش‌ها و موانع پیشروی هنرمندان صنایع‌دستی استان را با پرداخت تسهیلات و همچنین تعریف سازوکاری مناسب برای حمایت و فروش آثار تولیدی هنرمندان از میان بردارد.

  مدیرکل میراث فرهنگی استان افزود: برای رونق بخشی به فعالیت حوزه بوم گردی آذربایجان شرقی، تعریف تسهیلات ویژه برای فعالان این حوزه در روستا‌ها می‌تواند اقدامی موثر در توسعه این صنعت و ارتقای سفر‌های داخلی با تمرکز بر ظرفیت‌های طبیعی و روستایی باشد.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز