• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ | کد خبر : 35946
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان؛
  ۱۲۰ نقطه پرحادثه جدید در جاده‌های آذربایجان‌شرقی شناسایی شد
  دیبا: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: ۱۲۰ نقطه پرحادثه جدید در جاده‌های استان شناسایی شده است که در برنامه‌های این اداره کل برای رفع خطر قرار گرفته‌اند.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجانشرقی ، اورجعلی علیزاده افزود: در اول خرداد سال جاری تیم بازبینی نقاط متشکل از کارشناسان این اداره کل و عوامل پلیس راه از نقاط دارای سابقه تصادف در جاده های استان بازدید کرده و اقدام به روزرسانی و شناسایی نقاط پرحادثه جدید کردند.

  وی با اشاره به شناسایی ۱۱۳ نقطه پرتصادف در بازه زمانی سال ۹۱ تا سال ۹۴ در جاده های استان، یادآوری کرد: از این تعداد ۶۳ نقطه بر اساس صورتجلسه کارگروه تعیین و اولویت بندی نقاط پرتصادف راه ها به عنوان نقاط پرتصادف دارای اولویت انتخاب شد و ۵۰ نقطه نیز به عنوان نقاط دارای تصادف معرفی شدند.
  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه تا سال ۹۸ تعداد نقاط حادثه خیز شناسایی شده در جاده های استان به ۱۳۶ مورد رسید، گفت: در سال جاری و سال های گذشته تمامی اقدامات مربوط به آشکارسازی و نصب تابلو و علایم در نقاط پرحادثه انجام شده است.
  علیزاده، ادامه داد: در این راستا هم اکنون احداث زیرگذر ورودی اهر با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی و صرف ۱۲ میلیارد ریال، زیرگذر داش آتان مراغه با ۲۰ درصد و ۴ میلیارد ریال، پل در تقاطع چکان مراغه با ۸۰ درصد و پنج میلیارد ریال، پل شهرک سرمایه گذاری خارجی با ۵۰ درصد و ۴۰ میلیارد ریال، پل سردرود با ۴۰ درصد و هفت میلیارد ریال، زیرگذر خورخور – گوگان با ۷۰ درصد و ۱۳ میلیارد ریال و ایمن سازی ۱۰ نقطه پرتصادف با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی و ۲۲ میلیارد ریال در حال اجراست.
  وی با اشاره به اینکه برای بهره برداری از این پروژه های نیاز به حدود ۲۰۵ میلیارد ریال اعتبار است، اظهار داشت: با ایمن سازی جاده های استان و رفع نقاط پرحادثه، آمار تصادفات جاده ای استان در ۵ ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد کاهش یافته است.
  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: با اقدامات انجام شده، آذربایجان شرقی در زمینه کاهش تلفات تصادفات جاده ای از رتبه ۲۹ کشوری در سال ۹۷ به رتبه ۶ در سال ۹۸ رسیده و در بین کلانشهرها نیز با ۲۳ پله صعود به رتبه دو رسیده است.
  علیزاده، نصب سه هزار و ۱۲۴ عدد علایم اخطاری و یک هزار و دو مترمربع تابلوی اطلاعاتی، ۹۷۶ کیلومتر خط کشی، دو هزار و ۱۵۰ متر مربع خط کشی نقوش، نصب ۳۷ هزار و ۹۸۹ متر حفاظ جدید و بهسازی حفاظ های موجود، ۱۰۶ کیلومتر نگهداری روشنایی، ۴۰۰ متر اجرای روشنایی، نگهداری یک هزار و ۷۱۰ فانوس و اجرای ۱۲ دستگاه چراغ های چشمک زن، چهار هزار و ۱۰۵ کیلومتر صیانت از حریم راه ها، ۴۵۰ کیلومتر اجرای شیب شیروانی حاشیه راه ها، ۱۲ مورد اصلاح و آشکارسازی تقاطع های تی شکل و چهار هزار و ۸۲۲ مترمربع رنگ آمیزی پایه های علایم را از اقدامات انجام شده در راستای ایمنی راه ها اعلام کرد.
  وی یادآوری کرد: کارشناسان این اداره کل برای رفع نقاط پرحادثه اقدام به تعمیر نرده و رفوژ میانی پل های مارالان و طالقانی تبریز، پل خواجه، ۳ دهنه ۱۵ متری راه آهن کمربندی مرند، رادیه و برید تندیرلی زنوز و پل عیش آباد، پل ورقه آزادراه تبریز – زنجان کیلومتر ۱۱۴، پل های بزرگ جاده شهرستان میانه، پل بزرگ زرنق هریس و تعمیر و احداث نرده و قرنیز پل های بزرگ جاده تبریز – قره چمن کردند.

  ۴۳ دستگاه جدید دوربین ثبت تخلفات در جاده های استان در حال نصب است
  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه هم اکنون ۵۷ دستگاه دوربین ثبت تخلفات رانندگی در جاده های استان فعال است، گفت: مراحل نصب ۴۳ دستگاه جدید نیز از سال ۹۸ آغاز شده که از این تعداد ۲۰ دستگاه در حال تست و آماده برای اضافه شدن به سامانه ثبت تخلفات بوده و ۲۳ دستگاه نیز با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد در حال اجراست.
  علیزاده، با اشاره به اینکه برای نصب دوربین های جدید ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه می شود، افزود: ۵۸ دستگاه دوربین کنترل سرعت سیار نیز در اختیار پاسگاه های پلیس راه استان قرار داده شده است.
  وی اظهار داشت: در طول جاده های مواصلاتی استان ۸۲ دستگاه ترددشمار برخط نصب شده که تردد و ترافیک موجود در این جاده ها را رصد می کند و ۲۴ دوربین نظارت تصویری نیز بر تخلفات و تردد ناوگان حمل و نقل مسافر و بار استان از مبدا تا مقصد نظارت می کند.
  علیزاده، ادامه داد: بر اساس آمار مرکز مدیریت اطلاعات راه ها و حمل و نقل جاده ای استان در ۴ ماه امسال ۷۳ میلیون و ۷۹۱ هزار و ۹۱۷ تردد وسایل نقلیه در جاده های استان ثبت شده است.
  آذربایجان شرقی با داشتن ۱۴ هزار و ۱۱ کیلومتر راه ۶.۴ درصد از طول راه های کشور را به خود اختصاص داده است.
  این استان دارای ۲۳۶ کیلومتر آزادراه، ۵۶۷ کیلومتر بزرگراه، ۸۷۲ کیلومتر راه اصلی، یک هزار و ۸۹۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی دارد که نسبت به کشور به ترتیب ۹.۸ درصد، ۳.۸ درصد، ۳.۸ درصد، ۴.۳ درصد و ۷.۹ درصد را به خود اختصاص داده است.
  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز