• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ | کد خبر : 35730
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ارائه آموزش‌های امدادی هلال احمر به ۱۳ هزار سرباز در آذربایجان شرقی
  دیبا: معاون آموزش و پژوهش هلال احمر آذربایجان شرقی از برگزاری دوره‌های آموزش عمومی امداد و کمک‌های اولیه برای ۱۳ هزار سرباز نیروهای مسلح در استان خبر داد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجانشرقی، مهدی رحیمی با اعلام این مطلب، گفت: در این دوره های آموزشی، نحوه ارائه کمک‌های اولیه به مصدوم آموزش داده شده و سربازان وظیفه با نحوه ارائه خدمات در شرایط سخت و هم‌چنین نجات مصدوم آشنا خواهند شد.

  وی تصریح کرد: ارائه آموزش‌های امدادی، علاوه بر تربیت سرباز مهارت محور می‌تواند سهم مهمی در امدادرسانی به مصدومان و آسیب دیدگان در مواقع بحران‌ها و حوادث داشته باشد؛ سربازان میتوانند پس از پایان دوره خدمت سربازی در صورت مواجهه با حادثه یا بحران اقدام به امدادرسانی به شهروندان کنند.
  وی به استفاده از ظرفیت خانه های هلال در ارائه آموزش‌های امدادی اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط خاص کرونایی حاکم، در ماه‌های مرداد و شهریور ۹۹ را برابر برنامه ریزی انجام یافته نزدیک به ۲۵۰۰ نفر در خانههای هلال در سطح استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با همکاری دهیاریها و شوراهای شهر و روستا و سایر دستگاه‌ها از آموزش‌های امدادی هلال احمر بهره مند حواهند شد.
  انتهای یپام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب