• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ | کد خبر : 35727
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مرحله نخست طرح حفاظتی بافت تاریخی تبریز تدوین می شود
  دیبا: مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان شرقی گفت: مرحله نخست طرح حفاظتی بافت تاریخی تبریز با همفکری انجمن‌های میراث فرهنگی استان تدوین می شود.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی آذربایجانشرقی، احمد حمزه زاده روز دوشنبه در دیدار با اعضا و نمایندگان انجمن‌های میراث فرهنگی آذربایجان شرقی، ضمن بحث و تبادل نظر پیرامون تهیه و تدوین طرح حفاظتی بافت تاریخی تبریز، صیانت مستمر از مواریث تاریخی را منوط به مشارکت انجمن‌های میراث فرهنگی دانست.

  وی اظهار داشت: در این راستا بهره‌مندی از نظرات تخصصی انجمن‌های فوق راهبردی مؤثر در پیشبرد اهداف حفاظتی و صیانتی از مواریث تاریخی در کشور و استان است که باید در این زمینه گام های اساسی و قوی تری برداشته شود.

  حمزه زاده با بیان اینکه انجمن‌های میراث فرهنگی استان همواره در نیل به اهداف حفاظتی و صیانتی میراث فرهنگی نقش مفید و مؤثری داشته‌اند، از مشارکت این انجمن ها در راستای تهیه طرح حفاظتی بافت تاریخی تبریز قدردانی کرد.

  وی ابراز امیدواری کرد فاز نخست این طرح توسط شرکت مشاور در چند ماه آتی تهیه و به منظور اجرا در اختیار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی قرار گیرد.

  حمزه زاده گفت: در راستای اجرای این مهم از همکاری و توان تخصصی انجمن‌های میراث فرهنگی استان بهره خواهیم برد.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز