• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ | کد خبر : 35718
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ۷۱ کیلومتر از آزادراه تبریز – ارومیه زیر بار ترافیک رفته است
  دیبا: مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: ۷۱ کیلومتر از آزادراه تبریز – ارومیه زیر بار ترافیک رفته و ۱۷ کیلومتر نیز در حال اجراست.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی آذربایجانشرقی، ابوالقاسم سلطانی روز دوشنبه در گفت و گویی افزود: در زمان کنونی قطعه یک این آزادراه به طول ۲۴.۵ کیلومتر، قطعه ۲ به طول ۱۵.۵ کیلومتر و قطعه ۴ به طول ۳۱ کیلومتر تکمیل شده و رفت و آمد خودروها در آن ها در جریان است.

  وی با بیان اینکه قطعه ۳ به طول ۱۷ کیلومتر نیز در حال انجام است، اظهار داشت: این قطعه دارای ۲ تونل هر کدام به طول ۲ هزار و ۲۵۰ متر بوده و عملیات اجرایی آن به حدود ۱۷ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است و تلاش می شود تا پایان سال ۱۴۰۰ تکمیل و به بهره برداری برسد.

  مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه مقدمات واگذاری قطعه ۵ به پیمانکار به طول حدود ۳۰ کیلومتر در حال انجام است، گفت: قطعه ۶ این آزادراه به طول ۳۰ کیلومتر نیز به پیمانکار واگذار شده است.

  سلطانی ادامه داد: برای افزایش ایمنی ترافیک در راه های استان در سال گذشته طرح های بازگشایی باند دوم آزادراه تبریز – ارومیه به طول ۳۱ کیلومتر اجرا شده است.

  آزادراه تبریز- ارومیه به طول حدود ۱۵۰ کیلومتر علاوه بر کاهش بیش از ۱۰ کیلومتری فاصله بین ۲ شهر، در صورت تکمیل، بسترساز رشد و شکوفایی اقتصادی منطقه شمال غرب و توسعه صنعت گردشگری در مناطق پیرامونی دریاچه ارومیه خواهد شد.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز