• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ | کد خبر : 35708
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ۶۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی آذربایجان‌شرقی نیاز به بهسازی و لکه‌گیری دارد
  دیبا: معاون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: ۶۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی در استان نیاز به بهسازی و لکه‌گیری دارد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجانشرقی، رسول‌زاده معاون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی عصر دیروز در بازدید از روند آسفالت‌ریزی جاده هشترود به مراغه گفت: در حال حاضر ۹۰۰ محور با ۱۲ اکیپ در حال آسفالت‌ریزی در جاده‌های اصلی و فرعی استان هستند.

  او با بیان اینکه متاسفانه فعلا اعتبارات سال ۹۹ ابلاغ نشده است، افزود: با این حال با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان جاده‌های استان در حال ایمن‌سازی و آسفالت‌ریزی هستند.

  معاون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در سطح استان یک‌هزار و ۳۸۰ کیلومتر راه شریانی وجود دارد، گفت: لکه‌گیری، بهسازی و آسفالت راه‌های شریانی استان ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

  او از رانندگان عبوری در این جاده‌ها خواست با توجه به اجرای این عملیات و اعمال محدودیت ترافیکی در آن‌ها با نزدیک شدن به محل بهسازی جاده‌ها مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.

  ابوالحسنی رئیس اداره حمل و نقل جاده‌ای هشترود هم گفت: با توجه به وجود چاله‌های زیاد در محور هشترود- مراغه به خصوص محور هشترود تا نظرکهریزی ۶ کیلومتر دیگر از این نقطه داغون شده، این محور با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان آسفالت‌ریزی می‌شود و پس از ابلاغ اعتبارات امسال ۲۰ کیلومتر دیگر زیر پوشش آسفالت خواهد رفت.

  آذربایجان‌شرقی، دارای ۱۴ هزار کیلومتر شبکه راه بوده که از این میزان ۱۰ هزار کیلومتر راه روستایی و حدود ۴ هزار کیلومتر راه‌های اصلی، شریانی و بزرگراهی است.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز