• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ | کد خبر : 35417
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تشکیل کمیسیون ویژه گردشگری سفارت ایران در جمهوری آذربایجان لازم است
  دیبا: مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی بر لزوم تشکیل کمیسیون ویژه گردشگری سفارت ایران در جمهوری آذربایجان با محوریت استان‌های شمال غرب کشور تأکید کرد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی آذربایجانشرقی، احمد حمزه زاده روز پنجشنبه در دیدار با سید عباس موسوی سفیر جدید ایران در جمهوری آذربایجان در محل معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه بیشترین گردشگران خارجی آذربایجان‌شرقی را گردشگران کشور جمهوری آذربایجان به خود اختصاص داده اند، اظهار کرد: جمهوری آذربایجان دومین کشوری است که گردشگران آن ایران و به خصوص آذربایجان شرقی را به عنوان مقصد سفر انتخاب می‌کنند، بطوری که آذربایجان شرقی پیش از شیوع ویروس کرونا در کشور،  بیش از  ۲۵۰ هزار نفر از جمهوری آذربایجان و نخجوان گردشگر جذب کرد.

  وی با تأکید به لزوم توجه به بخش گردشگری و تعریف ساز و کارهای مشترک در سفارت ایران در جمهوری آذربایجان، گفت:  با توجه به اینکه ایران و به خصوص آذربایجان شرقی مورد توجه گردشگران کشور آذربایجان قرار دارد، لذا ایجاد کمیسیون گردشگری مشترک با محوریت استان‌های شمال غرب کشور در توسعه و رونق صنعت گردشگری ضروری است.

  مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی گفت: در سال‌های گذشته تبریز به ‌عنوان مقصد گردشگری سلامت برای مردمان جمهوری آذربایجان شناخته شده اما با توجه به تغییر سیستم ارجاع پزشکی این کشور، متأسفانه میزان مراجعه گردشگران سلامت از جمهوری آذربایجان به تبریز کاهش یافت که امیدواریم با تلاش سفارت شاهد بازگشت جمهوری اسلامی ایران به سیستم ارجاع جمهوری آذربایجان و به‌تبع آن رونق هرچه بیشتر گردشگری سلامت در استان باشیم.

  حمزه زاده با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه‌های گردشگری و هفته‌های فرهنگی مشترک می‌تواند از اولویت‌های حمایتی سفارت باشد، به لزوم توجه به ثبت جهانی آثار مشترک ملموس و ناملموس بین ۲ کشور تأکید و اظهار کرد: برخی مواریث تاریخی ناملموس مانند مهارت ساخت و ساز و موسیقی عاشیقی و مواریث تاریخی ملموس مانند پل‌های تاریخی واقع در نوار مرزی که سابقه تاریخی مشترکی بین ۲ کشور دارند از جمله ظرفیت‌هایی به شمار می‌روند که با تبادل‌نظر و هماهنگی‌های لازم از طرف سفارت، می‌تواند اقدامات لازم برای ثبت آن‌ها در فهرست آثار جهانی انجام گیرد.

  سیدعباس موسوی سفیر جدید ایران در جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار بر توسعه روابط با باکو به خصوص در بخش گردشگری تاکید کرد.

  در این دیدار همچنین اطلس گردشگری آذربایجان شرقی تقدیم سفیر جدید ایران در جمهوری آذربایجان شد.

  سیدعباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، طی حکمی به عنوان سفیر جدید در جمهوری آذربایجان منصوب شده و قرار است تا شهریور ماه در سمت سخنگویی انجام وظیفه کند.

  پیش از این جواد جهانگیرزاده سفیر ایران در باکو بود.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب