• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹ | کد خبر : 35347
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  پیش بینی ۵ سال زمان برای انتقال آب ارس به تبریز
  دیبا: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی گفت: اجرای طرح انتقال آب ارس به تبریز به حدود پنج سال زمان نیاز دارد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای آذربایجانشرقی، یوسف غفارزاده افزود: تا آن زمان باید راهکار‌های کوتاه مدت و میان مدت برای تامین آب اجرایی شود و حذف آب صنعت از آب آشامیدنی یکی از راهکار‌های تامین آب تبریز است.

  وی گفت: حدود ۲۵ میلیون مترمکعب آب شرب در اختیار صنایع قرار می‌گیرد که باید از اکنون به تدریج حذف و آب غیرقابل آشامیدنی از چاه یا پساب به بخش صنعت اختصاص یابد.

  غفارزاده ادامه داد: انتقال آب همیشه راهکار نیست و باید مدیریت داخل شبکه اصلاح و در واقع توزیع آب با سیستم‌های تعادلی در سطح شهر و ایستگاه‌های پمپاژ در نقاط مرتفع صورت گیرد.

  وی یادآور شد: برای به تعادل رساندن آب باید اقدامات جدی انجام شود و تقویت پمپ چاه‌های کشاورزی، راهکار دیگر کوتاه مدت برای تامین آب تبریز است.

  مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان خاطر نشان کرد: برای ادامه طرح انتقال آب ارس به تبریز نیز تمام تمهیدات اجرایی انجام شده است.

  غفارزاده اضافه کرد: ۹۵ درصد از ۳۵ کیلومتر خط ابتدایی انتقال آب ارس به تبریز به عنوان مگاپروژه غرب کشور با ۵ ایستگاه پمپاژ انجام شده است.

  وی افزود: ۱۱۰ کیلومتر و ۲ ایستگاه پمپاژ باقی مانده و مناقصه برای اجرای آن برگزار شده است.

  به گفته مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی احداث ۵ کیلومتر تونل و ۱۰۵ کیلومتر خط انتقال به صورت لوله فولادی در نظر گرفته شده و تصفیه خانه آن با ظرفیت ۷ دستگاه پمپاژ پیش بینی شده است.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب