• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۹ | کد خبر : 35326
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  بیماران کرونایی بستری در آذربایجان‌شرقی تا ۲۴ ساعت دفترچه بیمه می‌گیرند
  دیبا: مدیرکل بیمه ‌سلامت آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که ۹۰ درصد هزینه بیماران کرونایی در بخش بستری بر عهده بیمه سلامت است، گفت: بیماران کرونایی بستری تا ۲۴ ساعت صاحب دفترچه می‌شوند.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی بیمه سلامت آذربایجان شرقی، مجیدی روز در دومین جلسه شورای اطلاع‌رسانی و هم‌اندیشی با رسانه‌ها اظهار کرد: تمامی خدماتی که برای درمان مبتلایان کرونا مناسب باشد، به طور قطع تحت پوشش بیمه سلامت است.

  وی با اشاره به اینکه در اسفند و فروردین که اوج شیوع کرونا بود، افزون بر ۴۸۰ میلیارد تومان ( نصف اعتبارات کل سال یک استان) از مطالبات توسط دولت به ما تخصیص یافت، افزود: دفترچه‌های کارمندی و سایر اقشار با مشکل تاریخ اعتبار روبه رو نیستند زیرا بحث استحقاق‌سنجی انجام شده است.

  مجیدی خاطرنشان کرد: با توافق انجام شده علاوه بر زندانیان به خانواده آنها هم دفترچه صادر می‌شود تا مشکلی از این بابت نداشته باشند.

  مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه افزایش چشمگیری از لحاظ تعداد افراد تحت پوشش در اثر کرونا نداشتیم، گفت: آماری از هزینه‌کرد برای افراد مبتلا به کرونا با دفترچه بیمه سلامت نداریم.

  مجیدی خاطرنشان کرد: هیچ محدودیتی از لحاظ صدور بیمه برای افراد معرفی شده از سوی بهزیستی و کمیته امداد نداریم.

  وی با اشاره به اجرای سیستم الکترونیکی بیمه سلامت گفت: هم اکنون ۶۳۸ پزشک در آذربایجان شرقی به سیستم الکترونیکی وصل شده و نسخ را به صورت الکترونیکی ارسال می‌کنند و ۴۰۰ پزشک باقی مانده نیز با برنامه‌ریزی و ارائه آموزش‌های لازم تا آخر شهریورماه به سیستم ارسال نسخ الکترونیکی وصل می شوند.

  مجیدی از صرفه جویی سالانه چهار میلیون برگ کاغذ با اجرای این طرح در استان خبر داد و افزود: ۱۰ میلیارد ریال در ۱۴ تیرماه سال جاری پرداختی برای دریافت اسناد (نسخ الکترونیکی) داشتیم.

  مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه ۵۸۰ موسسه نسخ خود را به صورت الکترونیکی ارسال می‌کنند، گفت: به طور قطع این موضوع تا پایان مردادماه با تحول چشمگیری روبه‌رو خواهد بود.

  وی با اشاره به موضوع وب سرویس اظهار کرد: در بخش آزمایشگاه سه نرم‌افزار و موسسات تصویربرداری نیز دو نرم‌افزار تعریف شده است که این تعدد نرم‌افزاری منجر به حذف کامل تائید دارو می شود.

  مجیدی با تاکید بر اینکه در یک سال گذشته ۳۹۴ هزار نسخه الکترونیکی برای ما ارسال شده است، گفت: همه موسسات طرف قرارداد بیمه سلامت تا آذر سال‌جاری ملزم شده‌اند که از نسخ کاغذی استفاده نکنند و بعد از چند ماه دیگر چیزی به نام نسخه کاغذی وجود نخواهد داشت و همه افراد تحت پوشش بیمه سلامت با کد ملی شناسایی می‌شوند.

  مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: با بیمارستان‌های شمس، بهبود، کلینیک آبان، شهریار، ۲۹ بهمن هماهنگ شدیم تا دیگر نسخ کاغذی ارسال نکنند.

  وی با بیان اینکه ۱۰ هزار میلیارد ریال از پرداختی کارانه پرستاران در اختیار بیمه سلامت کشور قرار گرفت، گفت:  سهم استان ما ۳۲۰ میلیارد ریال بود که دو روز پیش این  مبلغ به حساب مطالبه‌گران پرداخت شد و امیدواریم با حمایت دولت سه ماه آخر بدهی سال را به دانشگاه پرداخت کنیم.

  مجیدی همچنین با اشاره به افتتاح ساختمان جدید بیمه سلامت آذربایجان شرقی، خاطرنشان کرد: این ساختمان جزو ساختمان‌های بی‌نظیر بیمه سلامت است و از نظر امکانات و شرایط ساختمانی جزو ساختمان‌های کم‌نظیر شهر می‌باشد.

  ساختمان اداره کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی در زمینی به مساحت ۲۲۰۰ متر مربع، با زیربنای ۷۸۹۱ مترمربع در هفت طبقه  با اعتبار ۴۰۰ میلیارد ریال چند روز پیش با حضور مدیرعامل بیمه سلامت کشور به بهره برداری رسید.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز