• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ | کد خبر : 35307
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیر کل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی:
  امکان درخواست غیرحضوری تعویض دفاتر درمانی تأمین اجتماعی فراهم شده است
  دیبا: مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: در راستای تسهیل امور و صرفه جویی در وقت مراجعان، امکان درخواست الکترونیکی تعویض دفاتر درمانی تأمین اجتماعی فراهم شده است.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی آذربایجانشرقی، جعفر سمساری با بیان این‌که افزایش سطوح دسترسی و تسهیل امور مخاطبان با استفاده خدمات الکترونیک از رویکردهای مهم سازمان طی سال‌های اخیر است، افزود: خدمات تمدید و تعویض دفترچه درمانی بیش از یک سوم مراجعات حضوری به واحدهای اجرایی را به خود اختصاص می دهد که در راستای کاهش مراجعات و همچنین رعایت فاصله گذاری اجتماعی در ایام شیوع کرونا، اعتبار دفاتر حذف شده و اعتبار سنجی الکترونیکی جایگزین آن شده است.

  وی ادامه داد: در این رابطه، مهر تمدید اعتبار دفاتر درمانی با استعلام از سامانه‌های تحت وب و USSD در تمامی مراکز درمانی و تشخیصی طرف قرارداد، جایگزین شده است.

  وی با بیان این‌که تعویض دفاتر درمانی تا حذف کامل دفترچه درمانی و اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی تداوم خواهد داشت، گفت: تمامی بیمه شدگان، بازنشستگان و مستمری بگیران می‌توانند با ثبت نام در سامانه eservices.tamin.ir، از طریق منوی خدمات درمانی و دفترچه درمانی، نسبت به درخواست تعویض دفترچه درمانی خود اقدام کنند.

  سمساری ادامه داد: در این راستا، همکاران واحد اجرایی مربوطه، نسبت به چاپ و آماده سازی دفترچه درمانی اقدام کرده و متقاضیان به محض مراجعه و ارائه دفترچه قدیمی، در کم‌ترین زمان، دفترچه درمانی تجدید شده را دریافت خواهند کرد.

  سمساری با بیان این‌که حذف دفاتر درمانی کاغذی و اجرای نسخه نویسی الکترونیکی از برنامه‌های اصلی سازمان طی ماه‌های آینده است، تشریح کرد: از مراجعان سازمان تامین اجتماعی خواستاریم به خاطر حفظ سلامتی خود و دیگران و همچنین پیشگیری از شیوع کرونا، از خدمات الکترونیکی سازمان استفاده کرده و تا حد امکان از مراجعه حضوری پرهیز کنند.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز