• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹ | کد خبر : 35233
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  صدور ۶۲ مورد مجوز سقط درمانی در آذربایجان شرقی
  دیبا: طی سه ماهه اول سال‌جاری، ۸۶ نفر جهت اخذ مجوز سقط درمانی به ادارات پزشکی قانونی آذربایجان شرقی مراجعه کردند که از این تعداد برای ۶۲ نفر مجوز سقط درمانی صادر شده است.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی استان، آمار مجوز سقط درمانی در آذربایجان شرقی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته که ۵۳ مورد بود، حدود ۱۷ درصد افزایش داشته است.

  طی خرداد ماه سال‌جاری نیز از ۱۶ پرونده تشکیل شده در این زمینه به ۱۱ نفر مجوز سقط درمانی صادر شده که نسبت به مدت مشابه در سال ۹۸ که به ۲۴ مجوز سقط درمانی صادر شده بود، ۵۰ درصد کاهش یافته است.

  در سال گذشته ۳۹۰ نفر برای اخذ مجوز سقط درمانی به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که از این تعداد برای ۲۷۷ نفر مجوز سقط صادر شده است.

  صدورمجوزسقط درمانی از جمله خدماتی که در سازمان پزشکی قانونی بدون نامه مرجع قضایی ارائه می‌شود. صدور مجوز سقط درمانی براساس ماده واحده قانون سقط جنین درمانی مصوب سال ۱۳۸۴ مجلس شورای اسلامی و آیین‌نامه اجرایی آن که به تصویب سازمان پزشکی قانونی رسیده‌، برعهده سازمان پزشکی قانونی بوده و این سازمان مرجع خاص رسیدگی کننده به این موضوعات است.

  همه ساله تعدادی ازمتقاضیان سقط درمانی به مراکزپزشکی قانونی درکشور مراجعه می‌کنند که ضمن بررسی شرایط و مدارک پزشکی، در صورت داشتن شرایط لازم و سن بارداری کمتر از ۱۹ هفته، برای آنان مجوز سقط صادر می‌شود.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز