• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ | کد خبر : 35194
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ۶۳ درصد تصادفات در راه‌های اصلی آذربایجان‌شرقی روی داده است
  دیبا: رییس پلیس راه آذربایجان‌شرقی گفت: در سال جاری ۶۳ درصد از تصادفات جاده‌ای استان در راه‌های اصلی روی داده است.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی پلیس راه آذربایجانشرقی، کریمی نژاد، روز پنجشنبه در گفت و گویی با اشاره به کشته شدن ۱۴۹ نفر در تصادفات جاده ای استان از ابتدای سال جاری تا ۱۴ تیر، افزود: از این تعداد ۹۴ نفر در راه های اصلی، ۱۶ درصد معادل ۲۴ نفر در راه های فرعی، ۱۵ درصد معادل ۲۲ نفر در راه های روستایی و ۶ درصد معادل ۹ نفر در آزادراه فوت کرده اند.

  وی اظهار داشت: در این مدت ۵۹ درصد معادل ۸۸ نفر در سر صحنه، ۴۰ درصد معادل ۵۹ نفر در بیمارستان و یک درصد معادل ۲ نفر در مسیر بیمارستان فوت کرده اند.

  رییس پلیس راه آذربایجان شرقی گفت: از مجموع فوت شدگان سال جاری ۳۹ درصد معادل ۵۸ نفر راننده، ۳۶ درصد معادل ۵۴ نفر سرنشین، ۱۶ درصد معادل ۲۴ نفر عابر و ۹ درصد معادل ۱۳ نفر راکب و ترک نشین هستند.

  سرهنگ کریمی نژاد، ادامه داد: ۲۱ درصد از تصادفات منجر به فوت در جاده های استان مربوط به گروه پژو، ۱۹ درصد پراید، ۱۶ درصد وانت، ۱۵ درصد موتور، ۹ درصد خودرو باری، ۹ درصد سایر، ۸ درصد سمند و ۳ درصد پیکان بوده است.

  وی یادآوری کرد: ۳۲ درصد از رانندگان مقصر فوتی در جاده های استان دارای ۳۵ تا ۴۴ سال، ۳۰ درصد دارای ۴۵ سال به بالا، ۲۳ درصد دارای ۱۸ تا ۲۷ سال سن و ۱۵ درصد دارای ۲۸ تا ۳۴ سال بودند.

  رییس پلیس راه آذربایجان شرقی گفت: در این مدت در اثر تصادفات جاده ای استان ۲ هزار و ۲۶۰ نفر مجروح شده اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ( اول فروردین تا ۱۴ تیر ۹۸) ۲۲ درصد معادل ۶۵۱ مورد کاهش یافته است.

  سرهنگ کریمی نژاد، ادامه داد: در این مدت ۱۲۶ تصادف فوتی، یک هزار و ۲۷۳ تصادف جرحی و ۴ هزار و ۶۸۵ تصادف خسارتی در استان روی داده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تصادفات فوتی ۲۳ درصد، تصادفات جرحی ۲۴ درصد و تصادفات خسارتی نیز ۲۴ درصد کاهش یافته است.

  وی اظهار داشت: این استان در سال ۹۸ جزو استان های برتر در کاهش تصادفات جاده ای بوده و امسال نیز مجموع آمار تصادفات جاده ای ۲۴ درصد کاهش یافته است.

  سرهنگ کریمی نژاد، تخطی از سرعت مطمئنه و شتاب و عجله در رانندگی، عدم توجه به جلو و انحراف به چپ به ویژه در راه های ۲ طرفه، خستگی و خواب آلودگی، عدم رعایت حق تقدم و تغییر مسیر ناگهانی را علت بیشتر تصادفات جاده ای استان اعلام کرد.

  آذربایجان شرقی دارای ۱۴ هزار کیلومتر شبکه راه بوده که از این میزان ۱۰ هزار کیلومتر راه روستایی و حدود ۴ هزار کیلومتر راه های اصلی، شریانی و بزرگراهی است.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب