• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ | کد خبر : 35136
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  افتتاح مرکز درمان و بازتوانی معتادان در تبریز
  دیبا: مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان همزمان با ۴ شهر کشور امروز در تبریز افتتاح شد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی سازمان بهزیستی آذربایجانشرقی، در این مرکز طول دوره درمان یکساله و به صورت ۴ ماه اقامت شبانه روزی و ۸ ماه سرپایی خواهد بود.

  دانا رئیس سازمان بهزیستی در ویدئو کنفرانس افتتاح همزمان این مراکز گفت: در این مراکز برای هر فرد یک نسخه و یک نقشه درمانی خاص پیشنهاد خواهد شد.

  او افزود: افراد معتاد پذیرش شده در این مراکز در باشگاهی ساماندهی می‌شوند و برای حفظ ارتباط روحی و روانی این افراد با خانواده از ابتدا خانواده در کنار تیم درمانی که برای این افراد تصمیم گیری خواهد کرد حضور خواهند داشت.

  او گفت: به این مراکز تاکید شده است تا از هیچ دارویی به عنوان جایگزین ماده مخدر استفاده نشود و درمان به صورت پرهیز مدار باشد.

  او همچنین حرفه آموزی و ایجاد شغل، کسب و کار و حمایت از زندگی این افراد برای بازگشت به جامعه را از دیگر کارکرد‌های این مراکز دانست.

  رئیس سازمان بهزیستی گفت: اگر فرد دارای اعتیاد خانواده نداشته باشد این مجموعه اجتماعی خانواده آن‌ها خواهد بود و اگر محل اقامت نداشته باشند برای آن‌ها محل اقامت چه در طول درمان و چه بعد از آن در نظر گرفته خواهد شد.

  او افزود: اگر فرد دارای اعتیاد شغل داشته باشند به او کمک خواهد شد تا به شغل خود برگردد و اگر چنانچه تاکنون حرفه‌ای نیاموخته باشد در آن مرکز حرفه آموزی برای او انجام خواهد شد.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز