• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ | کد خبر : 35115
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیر داروی دانشگاه علوم پزشکی تبریز:
  ۵ داروی موثر بر کرونا، به اندازه کافی در آذربایجان شرقی وجود دارد
  دیبا: مدیر داروی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: پنج قلم داروی مورد تایید وزارت بهداشت و درمان به اندازه کافی در آذربایجان شرقی و بیمارستان‌های استان موجود است، در مورد داروهایی که پزشکان و کادر درمان با استفاده از تجارب و یا مطالعه مقالات تجویز و یا استفاده می‌کنند، نمی‌توانیم اظهار نظر کنیم.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، حسن آقاجانی در گفت‌وگویی در تشریح این خبر اظهار کرد: اظهار نظرها در خصوص داروهای موثر بر کرونا زیاد است، اما داروهایی که در ابلاغیه‌ها و پروتکل‎های درمانی وزارت بهداشت و درمان آمده‌اند، چهار یا پنج قلم هستند.

  وی تاکید کرد: از هم استانی‌ها خواهش می‌کنیم، بدون مراجعه به پزشک و تایید پزشک متخصص به هیچ عنوان از داروهایی که دیگران توصیه کرده و یا در فضای مجازی تبلیغ می‌کنند، استفاده نکنند.

  آقاجانی خاطرنشان کرد: کل کشورهای جهان با پاندمی کووید۱۹ درگیر هستند و تا به حال دارویی برای آن کشف نشده است و تمامی داروهای مورد استفاده، داروهای حمایتی هستند که در کشور ما نیز چهار الی پنج قلم از آن‌ها در پروتکل‌هایی دارویی وزارت بهداشت، تایید و توصیه شده است.

  وی متذکر شد: هر داروی تجویز شده خارج از پروتکل، مورد تایید وزارت بهداشت و درمان نیست، پزشک با مسئولیت خودش آن را تجویز می‌کند و تهیه آن نیز از حیطه وظایف ما خارج است.

  وی با بیان اینکه داروهای مورد تایید وزارت بهداشت، هزینه‌ای برای مبتلایان به کرونا تحمیل نمی‌کند، اظهار کرد: جنبه مالی این مسئله برای دانشگاه علوم پزشکی تبریز مهم نبوده و تمامی تلاشمان برای تامین داروها و بهبود هر چه سریع‌تر بیماران و آسیب ندیدن آن‌ها بر اثر ابتلا به بیماری است.

  مدیر معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تبریز، بیان کرد: بسیاری از این داروها ساخت داخل و برخی از آن‌ها وارداتی هستند.

  وی یادآورد شد: «اینتراتکت» نیز جزو پنج داروی موثر بر کرونای مورد تاکید وزارت بهداشت نیست.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز