• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ | کد خبر : 35095
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رئیس بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان؛
  همپوشانی کرونا با علایم مسمومیت‌های غذایی ممکن است سبب اشتباه در تشخیص شود
  دیبا: رئیس بیماری‌های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: همپوشانی علایم کرونا با علایم مسمومیت‌های غدایی ممکن است سبب اشتباه در تشخیص شود.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، سیمین خیاط‌زاده در گفت‌وگویی اظهار کرد: طی روزهای اول همه متصور بودند که کودکان به کرونا مبتلا نمی‌شوند در حالی که کودکان می‌توانند در برخی موارد خودشان هم درگیر باشند.

  وی با بیان اینکه در خانواده مبتلایان، نمونه‌ای از موارد مثبت زیر ۱۵ سال‌ هم دیده شده است، اظهار کرد: در بین موارد شناسایی شده، بیشتر کودکان علایم گوارشی داشتند، از این رو ممکن است کووید۱۹ دیر و به عنوان مسمومیت شناسایی شود.
  وی متذکر شد: خانواده‌ها شرایطی را فراهم کنند که بچه‌ها را در چارچوب خانه نگه دارند، اما اگر این مهم امکانپذیر نبود، کودکان هم حتما باید مانند والدین از ماسک استفاده کنند، چرا که کودکان عادت دارند مدام به چشم‌ها و بینی‌شان دست بزنند و احتمال انتقال آلودگی زیاد است.
  خیاط‌زاده در خاتمه گفت: شهربازی‌ها و پارک‌ها نیز جزو مناطقی با آلودگی بالا هستند، از این رو خانواده‌ها تا جایی که می‌توانند به ویژه در شهرهای قرمز کم‌تر در این مکان‌ها تردد کنند.
  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب