• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ | کد خبر : 34969
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  گسست و شکاف نسلی، خانواده‌ها را تهدید می‌کند
  دیبا: استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه گسست و شکاف بین نسلی، خانواده‌های ما را تهدید می‌کند، گفت: اعضای شورای آموزش و پرورش باید برای چنین موضوعاتی، راهکار ارائه کرده و گفتمان نسل‌های مختلف جامعه را به یکدیگر نزدیکتر کنند.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی ، محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با بیان اینکه مقوله آموزش و پرورش رسالتی بزرگ و خطیر است،  اظهار داشت: فعالان این حوزه، اصلی‌ترین نقش را در تربیت صحیح و آموزش بی‌نقص فرزندان جامعه عهده‌دار هستند.

  وی با قدردانی از عملکرد متولیان حوزه آموزش و پرورش استان به دلیل کسب رتبه نخست در ارزیابی‌های کشوری وزارت آموزش و پرورش، افزود: تمام دستگاه‌های مسوول با قدرت و دقت باید به انجام وظایف خود پرداخته و از رفع ایرادها و برخی نواقص غافل نشوند.
  پورمحمدی با اشاره به نقش مهم دستگاه تعلیم و تربیت در مدیریت و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، گفت: تولید کیت‌های تشخیص کرونا، دستگاه‌های ونتیلاتور و دستاوردهایی از این دست، حاکی از آموزش صحیح متخصصان داخلی توسط دلسوزان نظام آموزش کشور است.
  وی بر اهمیت نقش آموزش و پرورش در تقویت روحیه مسوولیت‌پذیری نسل جدید تاکید و ادامه داد: آموزش و تربیت صحیح، معضلات و مشکلات اجتماعی را به کمترین میزان ممکن کاهش می‌دهد، چراکه افزایش ناهنجاری‌های اجتماعی در یک جامعه، دلیلی بر ضعف و نقص دستگاه آموزشی و نهادهای فرهنگی است.
  استاندار آذربایجان‌شرقی خواستار توجه دستگاه‌های مسوول به آموزش‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و مذهبی برای اقشار مختلف مردم شد و متذکر شد: توجه ریشه‌ای به این موضوعات، باعث آشنایی مردم با حقوق خود می‌شود.
  پورمحمدی با بیان اینکه گسست و شکاف بین نسلی، خانواده‌های ما را تهدید می‌کند، تصریح کرد: اعضای شورای آموزش و پرورش باید برای چنین موضوعاتی راهکار ارائه کرده و گفتمان نسل‌های مختلف جامعه را به یکدیگر نزدیکتر کنند.
  وی با پیشنهاد برگزاری حضوری برخی برنامه‌های اوقات فراغت توسط آموزش و پرورش در شرایط کنونی مخالفت کرد و گفت: تلاش برای حفظ مردم از گرفتار شدن به بیماری، اصلی‌ترین اولویت ماست و تا عادی شدن نسبی شرایط از چنین اقداماتی پرهیز شود.
  مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی نیز در این جلسه یادآور شد: بر اساس ارزیابی‌های سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت آموزش و پرورش در دو بخش‌ شاخص‌های عمومی و اختصاصی، اداره‌کل آموزش و پرورش استان توانست رتبه نخست ملی در سال‌های ۹۷ و ۹۸ را کسب کند.
  جعفر پاشایی همچنین در خصوص به زمان دقیق بازگشایی مدارس در استان، گفت: از ابتدای مهر ماه سال‌جاری بیش از ۷۷۰ هزار دانش‌آموز و نوآموز راهی کلاس‌های درس می‌شوند.
  سایر اعضای جلسه نیز به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود در موضوعات مختلف حوزه آموزش و پرورش پرداختند‌ و مقرر شد هیچ برنامه‌ فیزیکی و حضوری تحت عنوان اوقات فراغت برگزار نشود.
  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز