• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ | کد خبر : 34954
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ۱۴ پروژه ملی در حوزه راهسازی آذربایجان‌شرقی در حال اجراست
  دیبا: مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: ۱۴ پروژه ملی به طول بیش از یک‌هزار کیلومتر در حوزه راه و شهرسازی در این استان در حال اجراست.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی آذربایجانشرقی، ابوالقاسم سلطانی، روز سه شنبه در گفت و گویی افزود: این طرح ها شامل احداث بزرگراه های اهر – تبریز، خواجه – ورزقان – سه راهی آقابابا، صوفیان – شبستر – سلماس و تبریز – اسپیران – آقابابا – خاوانا – مرز نوردوز، ۴ خطه کردن مرند – جلفا و احداث باند دوم سراب – بستان آباد و اتصال آن به آزادراه تبریز – زنجان است.

  وی اظهار داشت: احداث باند دوم سرچم – میانه، راه اصلی بناب – محمدیار – نقده، راه اصلی کنارگذر پل میانه، باند دوم مرند – ایواوغلی، باند دوم تبریز – بستان آباد، راه اصلی کنارگذر ایلخچی و پل معلم بناب و بهسازی راه اصلی جلفا – اصلاندوز- پارس آباد – بیله سوار از دیگر طرح های ملی این استان در حوزه راه و شهرسازی است.

  مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی گفت: امسال پروژه های احداث باند دوم بزرگراه اهر – تبریز به طول ۱۰ کیلومتر، باند دوم بزرگراه شبستر – تسوج به طول ۱۰ کیلومتر، بزرگراه خواجه – ورزقان به طول ۱۵ کیلومتر، بزرگراه تبریز – اسپیران به طول ۱۲ کیلومتر و باند دوم بزرگراه مرند – جلفا به طول ۴ کیلومتر به بهره برداری می رسد.

  سلطانی، ادامه داد: باند دوم مرند – ایواوغلی به طول ۷ کیلومتر، آزادراه سهند – تبریز به طول ۲۴ کیلومتر و قطعه دوم آزادراه تبریز – مرند به طول ۳۳ کیلومتر (شوردرق) از دیگر طرح های ساخت و توسعه راه های استان است که تلاش می شود در سال جاری به بهره برداری برسند.

  وی یادآوری کرد: در حوزه ریلی نیز طرح اتصال راه‌آهن بستان‌آباد به تبریز (ایستگاه خاوران) به طول ۴۴ کیلومتر به بهره برداری می رسد و بهره برداری از این پروژه باعث انتقال بخش عمده‌ای از حمل ‌و نقل مسیر به بخش ریلی می شود.

  مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی با اشاره به اقدامات انجام شده برای افزایش ایمنی ترافیک در راه های استان در سال ۱۳۹۸، گفت: در سال گذشته طرح های بازگشایی باند دوم آزادراه تبریز – ارومیه به طول ۳۱ کیلومتر و احداث باند دوم محور اهر – تبریز به طول ۹۰ کیلومتر اجرا شد که ۸۰ کیلومتر از این طرح به صورت ۴ خطه و بخشی نیز راه اصلی است.

  سلطانی، احداث باند دوم محور خواجه – ورزقان را از دیگر طرح های سال گذشته اعلام کرد و افزود: ۳۵ کیلومتر از این مسیر زیر ترافیک رفته که بخشی به صورت ۴ خطه و بخشی نیز راه اصلی است.

  وی یادآوری کرد: در سال گذشته در راستای افزایش ایمنی ترافیک جاده های استان، باند دوم مسیر شبستر – سلماس نیز اجرا شد که ۸ کیلومتر از سمت شبستر به تسوج ۴ خطه است.

  سلطانی، طرح های بازگشایی ۴ کیلومتر از باند دوم سراب – بستان‌آباد، بهسازی و روکش ۳۰ کیلومتر از راههای فرعی استان و بهسازی و آسفالت ۱۲۰ کیلومتر از راههای روستایی را از دیگر اقدامات این اداره کل در سال گذشته اعلام کرد.

  آذربایجان‌شرقی دارای ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز