• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ | کد خبر : 34855
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  در آیین تجهیز موزه مطبوعات آذربایجان مطرح شد؛
  بهره برداری ازموزه مطبوعات آذربایجان در روز خبرنگار
  دیبا: استاندار آذربایجان شرقی از افتتاح و بهره برداری از موزه مطبوعات آذربایجان همزمان با ۱۷ مرداد، روز خبرنگار خبر داد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از مهر، تفاهم‌نامه تجهیز موزه مطبوعات آذربایجان میان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و انجمن صنفی روزنامه‌نگاران آذربایجان شرقی ظهر امروز با حضور استاندار آذربایجان شرقی، مدیرکل میراث فرهنگی و اصحاب رسانه استان در محل خانه تاریخی صلح‌جو در تبریز امضا شد.

  استاندار آذربایجان شرقی در این آئین با اشاره به عزم مدیریت استان برای راه اندازی این موزه از سالیان گذشته گفت: امسال با تحویل محلی مناسب برای این موزه، شاهد تحقق این امر هستیم که در صورت تجهیز و جمع آوری آثار مربوطه، روز ۱۷ مرداد، این مجموعه افتتاح و بهره برداری خواهد شد.

  محمدرضا پورمحمدی ادامه داد: راه اندازی این موزه یکی از مهم‌ترین خواسته‌های اصحاب رسانه استان طی سالیان اخیر بوده است که امروز با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و میراث فرهنگی استان شاهد تحقق این امر هستیم.

  وی خواستار مشارکت شهروندان استان در تجهیز این موزه و جمع‌آوری آثار تاریخی مربوط به مطبوعات آذربایجان در آن شده و گفت: آثار تاریخی مربوط به مطبوعات آذربایجان در این موزه نگه‌داری خواهد شد که از شهروندان استان می‌خواهیم که آثار تاریخی خود را در اختیار این موزه قرار دهند تا هم در شرایط مناسب نگه‌داری شده و هم در معرض دید علاقه‌مندان قرار گیرد.

  راه اندازی نخستین موزه مطبوعات ایران در تبریز

  رئیس انجمن صنفی روزنامه‌نگاران آذربایجان‌شرقی نیز در این مراسم با قدردانی از استاندار، مدیر کل میراث فرهنگی و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در خصوص پیگیری راه اندازی این موزه گفت: ایجاد و راه اندازی نخستین موزه مطبوعات ایران در تبریز می‌تواند هدیه‌ای ارزشمند برای اصحاب رسانه استان قلمداد شود که با بهره برداری از این مجموعه در روز خبرنگار، امیدوار به حفظ پیشینه تاریخی مطبوعات استان و ارتقای جایگاه شهر اولین‌ها و روزنامه‌نگاران این شهر خواهیم بود.

  وحید زینالی ادامه داد: پیشینه تاریخی آذربایجان در حوزه نشر و مطبوعات و اسناد تاریخی موجود در این زمینه لزوم راه‌اندازی این موزه را دو چندان کرده بود.

  وی با اشاره به پیشینه مطبوعاتی شهر تبریز گفت: شهر تبریز یکی از شهرهای نام آور در حوزه رسانه و مطبوعات به شمار می‌رود و نشریات مطرحی در آن چاپ و منتشر شده است.

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز