• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ | کد خبر : 34734
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ۲۱ میلیون ایرانی در بافت‌های فرسوده ساکن هستند
  دیبا: معاون بازآفرینی مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی گفت: ۲۱ میلیون نفر از جمعیت کشور در مناطق بافت‌های فرسوده ساکن هستند.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی آذربایجانشرقی ، اسحقی‌نژاد معاون بازآفرینی مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی در جلسه ستاد بازآفرینی شهرستان بناب با بیان اینکه ۲۱ میلیون نفر از جمعیت کشور در مناطق بافت فرسوده ساکن هستند؛ گفت: ۲۵ درصد جمعیت کشور در مناطق سکونتگاه‌های غیررسمی ساکن هستند.

  او با اشاره به اختصاص ۴۷۷ میلیارد ریال اعتبار در سال گذشته به مناطق سکونتگاه‌های غیررسمی گفت: سهم شهرستان بناب از این مبلغ ۳۸ میلیارد ریال است.

  معاون بازآفرینی مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی سپس با اشاره به سیاست‌های موفق شهرستان بناب در اجرای طرح‌ها در محل‌های سکونتگاه‌های غیررسمی گفت: بخاطر مشارکت بالای مردم شهرستان در این خصوص قرار شده بناب را به عنوان شهر پایلوت کشوری مطرح کنیم و این نشان می‌دهد که پتانسیل و ظرفیت لازم در مسئولان و مردم شهرستان بناب برای بهبود مناطق فوق وجود دارد.

  اسحقی‌نژاد گفت: متقاضیانی که ساکن بافت فرسوده، تاریخی و ناکارآمد شهری بوده و پروانه ساختمانی گرفته‌اند می‌توانند از تسهیلات ۴۰۰ میلیون ریالی با سود ۹ درصد استفاده کنند و تاکنون در سطح استان ۳ هزار و ۵۰۰ واحد را جهت استفاده از این تسهیلات معرفی کرده‌ایم و بانک عامل بانک مسکن است.

  معاون بازآفرینی مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی از کسب رتبه اول تخصیص و جذب اعتبارات بازآفرینی استان توسط شهرستان بناب خبر داد.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب