• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ | کد خبر : 34731
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  آیا آذربایجان شرقی در تابستان امسال خاموشی برق را تجربه می‌کند؟
  دیبا: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی بابیان اینکه شبکه توزیع نیروی برق استان به پایداری رسیده است گفت: خاموشی‌های برق در آذربایجان شرقی را به حداقل رسانده‌ایم.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق آذربایجانشرقی، اکبر فرج‌نیا با اشاره به آخرین اقدامات جهت جلوگیری از خاموشی‌های برق در آذربایجان شرقی اظهار داشت: خوشبختانه با اقداماتی که انجام یافته، ناپایداری شبکه توزیع نیروی برق استان پایین‌تر از نرخ میانگین کشوری است و خاموشی‌ها در استان به حداقل رسیده است.

  وی افزود: سال گذشته حدود ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار جهت اصلاح و بازسازی شبکه توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی توانستیم جذب کنیم و از این‌رو با عنایت به شرایط فعلی، می‌توانیم بگوییم کمترین دغدغه برای خاموشی‌های برق در استان را داریم.

  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی از هزینه ۷ میلیارد تومانی جهت توسعه و اصلاح شبکه توزیع نیروی برق در شهرستان اهر خبر داد و گفت: خوشبختانه با اصلاح و توسعه بخشی از شبکه توزیع نیروی برق در اهر، علی‌رغم محدودیت‌های مالی؛ خاموشی‌ها در شهرستان اهر محدود شده است.

  فرج‌نیا اضافه کرد: سال گذشته در بخش صنعت در شهرک صنعتی اهر اقدامات خوبی انجام یافت، به طوری که ۱۴ مگاوات بر ظرفیت برق این شهرک صنعتی اضافه شد که امیدواریم همکاری‌های شرکت توزیع نیروی برق استان در زمینه افزایش ظرفیت برق شهرک صنعتی اهر منجر به تولید و اشتغال شود.

  وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که پیش‌بینی شما از پایداری شبکه توزیع نیروی برق در استان تا پایان تابستان چگونه است، آیا خاموشی‌هایی در استان خواهیم داشت؟ گفت: معمولاً ما برنامه‌های مدیریت مصرف برق را در بخش‌های صنعت، کشاورزی و مسکونی از اول تیرماه شروع می‌کنیم و بر اساس پیک مصرفی که از سوی شرکت توانیر و وزارت نیرو تعیین شده، موظف به رعایت پیک مصرف هستیم و اگر از این میزان تعیین شده تجاوز کنیم قطعاً شاهد خاموشی‌هایی خواهیم بود.

  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی تصریح کرد: خوشبختانه تا به امروز با همکاری مشترکین خانگی، صنعتی و کشاورزی، از آن سقف تعیین شده در مصرف برق، فراتر نرفته‌ایم و امیدواریم با تداوم همکاری‌ها با مشترکین، از سقف مجاز مصرف عبور نکنیم تا مجبور به خاموشی اجباری نشویم از این‌رو از مشترکین خانگی تقاضا داریم تا از استفاده وسایل برقی در ساعات ۱۳ تا ۱۷ عصر که اوج مصرف محسوب می‌شود، خودداری کنند.

  فرج‌نیا در پاسخ به سوال دیگری در خصوص این‌که آیا راهکاری وجود دارد تا برق مصرفی برای استفاده از کولر در کلیبر و خداآفرین بر اساس تعرفه‌ی مناطق گرمسیری محاسبه شود؟ گفت: مناطق گرمسیری مصوبه مجلس داشته و یک‌سری ضوابط و شرایط دارد که شامل آذربایجان شرقی نمی‌شود.

  وی خاطرنشان کرد: محاسبه نرخ مصرفی برق مشترکین در کلیبر و خداآفرین با تعرفه‌ی مناطق گرمسیری در حوزه اختیارات ما نیست، اگر واقعاً ضرورتی دارد تا برق مصرفی مشترکین در این شهرستان‌ها حداقل در فصل تابستان با تعرفه‌ی مناطق گرمسیری محاسبه شود به مصوبه مجلس شورای اسلامی نیاز دارد و این را نیز باید نماینده مجلس پیگیری و با گنجاندن این مناطق در جزو مناطق گرمسیری قابلیت تحقق خواسته مردم منطقه پیدا می‌کند.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب