• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ | کد خبر : 34628
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  طرح پرورش ماهی در حاشیه رودخانه‌های دائمی و پرآب آذربایجان شرقی اجرا می‌شود
  دیبا: مدیرکل شیلات آذربایجان شرقی با اشاره به طرح پرورش ماهی در حاشیه سایر رودخانه‌های دائمی و پر آب استان‌ گفت: مجوز ۱۰۰ حلقه چاه از سازمان آب منطقه‌ای، با توان تولید بیش از ۲۰۰۰ تن در سال در اخذ شده است.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان، قاسم جعفروند، با اشاره به طرح پرورش ماهی در حاشیه رودخانه‌های دائمی و پر آب استان، اظهار داشت: این طرح با مجوز ۱۰۰ حلقه چاه از سازمان آب منطقه‌ای استان، با توان تولید بیش از ۲۰۰۰ تن در سال در اخذشده است.

  مدیرکل شیلات آذربایجان شرقی ادامه داد: این طرح در محدوده شهرستان‌های میانه، اهر، هوراند هشترود، چاراویماق و مراغه در جریان است.

  وی خاطرنشان ساخت: در شهرستان‌های هشترود و چاراویماق تاکنون ۱۰ مورد پروژه ۲۰ تنی ماهی قزل‌آلا به بهره‌برداری و تولید رسیده و ۴ مورد در حال تأسیس و ۲۵ مورد متقاضی در مرحله تکمیل و اخذ مجوزهای قانونی هستند.

  جعفروند افزود: در بخش زینق شهرستان مراغه پروژه ۱۰۰۰ تنی شامل ۵۰ واحد ۲۰ تنی هم‌اکنون در مرحله اخذ مجوزهای قانونی و فاز عملیاتی قرار گرفته‌اند و در شهرستان ورزقان توسعه طرح ۲۰۰ تنی پرورش ماهی قزل آلا با استفاده از تعداد ۷ حلقه چاه حفر شده در حال فعالیت است.

  وی عنوان کرد: در حاشیه رودخانه حاجیلار به ۵۰۰ تنی در منطقه محروم خاروانا  به بهره‌برداری رسیده و توسعه طرح پرورش ماهی قزل الا تا سقف ۱۰۰۰ تن در پائین‌دست سد حاجیلار چای به‌صورت دو منظوره با شهرک گلخانه‌ای (در دست احداث) که در مرحله مطالعاتی است و موافقت‌های اولیه سازمان‌های ذی‌ربط کسب‌ شده است.

  مدیرکل شیلات آذربایجان شرقی با اشاره به فرهنگ‌سازی جهت افزایش مصرف محصولات شیلاتی، ابرازداشت: برگزاری جشنواره آبزی مصرفی، تهیه وسایل کمک‌آموزشی ترویج آبزیان، چاپ پوستر انواع ماهیان استان، برگزاری کلاس طبخ آبزیان، همکاری در تهیه برنامه تلویزیونی خانواده، پخش برنامه از شبکه استانی سهند جهت نشر و فرهنگ‌سازی برای مصرف محصولات شیلاتی در جامعه در نظر گرفته‌ شده است.

  وی تأکید کرد: در جهت عمومی کردن بحث مصرف آبزیان و آشنایی شهروندان با نحوه طبخ و استفاده صحیح از محصولات شیلاتی، تفاهم‌نامه‌هایی با برخی از سازمان‌ها و ادارات کل از جمله اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای، سازمان بسیج جامعه زنان سپاه عاشورا و اداره کل سلامت شهرداری کلان شهر تبریز منعقدشده است.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب