• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۵ تیر ۱۳۹۹ | کد خبر : 34571
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی خبر داد:
  راه اندازی پروژه ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی
  دیبا: مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی از راه اندازی پروژه ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی بنا به ضرورت تسهیل فاصله گذاری اجتماعی به منظور جلوگیری از شیوع کرونا خبر داد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی آذربایجانشرقی، غلامرضا شریفی، با اعلام این خبر، گفت: در راستای توسعه خدمات الکترونیکی و به منظور تکریم مودیان محترم و کاهش ترددهای غیر ضروری، طرح ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی برای مودیان محترم مالیاتی استان در سامانه عملیات الکترونیکی مالیاتی به نشانی www.tax.gov.ir راه اندازی شده است.

  شریفی، با اشاره به اینکه هم اکنون اکثر خدمات مالیاتی به صورت الکترونیکی به مودیان ارائه می‌شود، گفت: پروژه ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی از تازه‌ترین اقدامات سازمان است که به منظور توسعه دولت الکترونیک و پیشبرد اهداف و برنامه‌های سازمان در حوزه مکانیزاسیون فرایندها اجرایی شده و هم‌اکنون مودیان مالیاتی با تأیید و ارسال فرم الکترونیکی «درخواست استفاده از خدمات الکترونیکی ابلاغ و مدیریت درخواست ها» که از کانال‌های مختلف الکترونیکی سازمان در دسترس قرار گرفته، از این خدمت نوین بهره مند شوند.

  وی، با اشاره به اینکه پیش از این ابلاغ اوراق مالیاتی به صورت فیزیکی و با مراجعه به محل کسب و یا اقامتگاه قانونی شخص انجام می‌گرفت، گفت: مودیان مالیاتی می‌توانند با مراجعه به سامانه مذکور از آخرین اوراق مالیاتی تشخیص یا قطعی مالیات بر عملکرد و ارزش افزوده خود مطلع شوند.

  مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی، افزود: برای اشخاص حقیقی که دارای پرونده‌های مالیاتی متعدد مشاغل هستند، تسلیم درخواست صرفاً برای یکی از پرونده‌های مالیاتی کفایت می‌کند؛ در مورد پرونده‌های مشارکتی، فرم درخواست بهره مندی از خدمات الکترونیکی می‌بایست توسط شریک اصلی تائید و ارسال شود و در مورد اشخاص حقوقی، درخواست فوق الذکر می‌بایست توسط مدیر شرکت یا یکی از صاحبان امضای مجاز شرکت تسلیم شود.

  وی، با تاکید بر اینکه ابلاغ الکترونیکی تمام پیامدهای ابلاغ واقعی را در بر خواهد داشت، گفت: اوراقی که در سامانه‌های مالیاتی مربوط، صادر می‌شود، به طور خودکار در حساب کاربری متقاضیان ابلاغ الکترونیکی بارگذاری می‌شوند و همزمان، پیامک اطلاع رسانی به تلفن همراه مودی ارسال خواهد شد.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب