• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۹ | کد خبر : 34537
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی:
  هیچ مدیری حق دریافت اجباری وجه از اولیای دانش آموزان را ندارد
  دیبا: مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: بعد از پروژه مهر مهم‌ترین مطلب عدم اخذ وجه اجباری از اولیا است و در هر مقطع زمانی چه صدور کارنامه و چه  ثبت نام هیچ مدیری حق دریافت اجباری را ندارد و این را باید در نظر گرفت که دریافت کمک مردمی با اختیار خود اولیا منع قانونی ندارد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجانشرقی، جعفر پاشایی در جلسه شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان بر اهمیت پروژه مهر تاکید کرد و افزود: چهار کارگروه برای پروژه مهر پیش بینی شده و تجارب غنی و هماهنگی مسئولین در سطوح اداره کل باعث شده بازگشایی مدرسه با کمترین نارسایی اجرا شود.

  وی با بیان اینکه مصوبات جلسات ستاد پروژه مهر قابل اجرا برای تمام بخش‌ها است، گفت: هماهنگی در این کار برای هشت هزار مدرسه و بیش از ۳۴ هزار کلاس درسی با بکارگیری تمامی ظرفیت‌های درون و برون سازمانی مثل شهرداری، شورای شهر و دهیاری لازم است.

  وی در ادامه با بیان نکته کلیدی” کمتر اشتباه کن،بیشتر تامل کن”، لازمه ی آن را دقت برشمرد و افزود:هر کس در کار خود مراقبت داشته باشد و مسئولیت کار خود را به عهده بگیرد.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان ادامه داد: در مدارس غیردولتی با رویکرد حمایتی و تقویتی، این مراکزموظف به دریافت شهریه طبق مصوبه شورا هستند و دریافت و پرداخت شفاف نیاز است.

  وی افزود: ۱۵۱ هزار دانش آموز در مدارس غیردولتی هستند و در شرایط حاضر عدم مدیریت باعث کاهش دانش آموزان این مدارس خواهد شد، چرا که باعث سرریز دانش آموزان به مراکز دولتی می شود و سیستم دچار مشکل خواهد شد.

  وی با اشاره به شبکه شاد، بیان کرد: هیچ گونه تجربه‌ای برای آموزش مجازی وجود ندارد و اقدامات در این راستا قابل پیاده کردن در اول مهر نیست و تقویت این موضوع با گفتمان عمومی به صورت جدی حل شود.

  پاشایی، استفاده از ظرفیت خیرین مدرسه ساز را تاکید کرد و افزود:  برای یکم مهر بحث نیروی انسانی دچار چالش بوده و سازماندهی و ساماندهی نیروی انسانی اهم ترین موضوع است.

  وی، مراقبت های لازم در خصوص مسائل بهداشتی در زمان ثبت نام به جهت حساسیت زیاد اولیا ضروری است.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب