• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹ | کد خبر : 34478
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی؛
  اختصاص دو هزار و ۳۵۶ میلیارد تومان تسهیلات برای مشاغل آسیب دیده از کرونا در استان
  دیبا: سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی از اختصاص دو هزار و ۳۵۶ میلیارد تومانی تسهیلات ویژه کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از ویروس کرونا برای این استان خبر داد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجانشرقی ، حسین فتحی گفت: شیوه نامه پرداخت تسهیلات ویژه بنگاههای به شدت آسیب دیده از ویروس کرونا در استان آذربایجان شرقی توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابلاغ شده و بر این پایه، سه نوع تسهیلات به ترتیب ۶ میلیون، ۱۲ میلیون و ۱۶ میلیون تومانی فراهم شده است.

  سرپرست اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی درباره شرایط و ضوابط پرداخت تسهیلات به واحدهای کسب و کار بر اساس شیوه نامه اعلامی اظهار داشت: واحدهای مشمول باید فهرست بیمه شاغلان مربوط به اسفند ۱۳۹۸ را به سازمان تامین اجتماعی ارائه کرده باشند و در پرداخت تسهیلات اولویت با واحدهایی است که فهرست شاغلان مربوط به فروردین ۹۹ را تا پایان اردیبهشت ۹۹ به سازمان تامین اجتماعی ارائه کرده باشند.

  وی اظهار کرد: در صورتی که شاغلان واحدهای مشمول از مقرری بیمه بیکاری در ماه های فروردین، اردیبهشت و خرداد ۹۹ استفاده کنند مشمول دریافت این تسهیلات نخواهند شد و ثبت نام در سامانه کارا صرفا هیچ گونه حقی را برای متقاضی نخواهد کرد.

  وی با اعلام میزان تسهیلات ابلاغی برای استان آذربایجان شرقی بیان کرد : مبلغ ۲۳۵۶ میلیارد تومان برای تسهیلات ویژه کسب وکارهای آسیب دیده از کرونا  سهم استان آذربایجان شرقی تعیین شده است.

  سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه خدمات سامانه کارا  برای متقاضیان رایگان است، از متقاضیان این تسهیلات در استان خواست به دقت نسبت به مطالعه وبررسی شرایط وضوابط اعلامی در سامانه اقدام نموده تا بدون ابهام و با داشتن آگاهی نسبت به دریافت این تسهیلات اقدام کنند.

  فتحی گفت: در اجرای مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با هدف حمایت و پشتیبانی از کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از کرونا  وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی امکان ثبت نام کارفرمایان مشمول این حمایت را در سامانه کارا به آدرس اینترنتی https://kara.mcls.gov.ir را فراهم کرده که همچنان ثبت نام در این سامانه برای متقاضیان دارای شرایط در استان ادامه دارد.

  وی با تبیین فرایند پرداخت این تسهیلات به صاحبان واحدهای کسب وکار خصوصی و تعاونی مشمول طرح به صورت کارفرمایی و خویش‌فرمایی گفت: آن دسته از بنگاه‌هایی که در رسته‌های ۱۴ گانه اعلامی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته‌اند و دارای کد بیمه نزد سازمان تامین اجتماعی هستند و مبادرت به حفظ اشتغال موجود کرده اند مشمول این تسهیلات هستند.

  وی در خاتمه با اعلام آخرین وضیعت طرح های تسهیلات روستایی نهاد های حمایتی خاطر نشان کرد: تاکنون تعداد۲۹۷۹ طرح به میزان مبلغ ۱۱۲۵ میلیارد ریال و با پیش بینی اشتغال ۳۷۵۳ نفر  و همچنین عملکرد کمیته فنی تسهیلات روستایی مابین دو کارگروه ۲۶۶طرحهای مصوب شده به مبلغ ۳۱۰ میلیارد ریال با میزان اشتغال پیش بینی شده ۳۱۹ نفر تصویب گردیده است.

  فتحی افزود: عملکرد تسهیلات مشاغل خانگی استان از سهم سال ۹۸ تا ۲۷خرداد سالجاری براساس سهمیه ابلاغی به بانک، از سوی بانک های عامل ۷۲۰۰۰میلیون ریال و تعداد طرحهای ارسالی به بانک۲۲۴ طرح با مبلغ ۷۵۷۰۰میلیون ریال و تسهیلات پرداختی به ۱۸۵طرح با مبلغ ۶۲۶۰۰ میلیون ریال می باشد که تاکنون ۸۷ درصد پرداخت شده است.
  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب