• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ | کد خبر : 34406
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تمام روستاهای آذربایجان‌شرقی زیر پوشش اینترنت پرسرعت قرار می‌گیرند
  دیبا: مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی با اشاره به برنامه اتصال روستاهای استان به شبکه ملی اطلاعات، گفت: تا پایان سالجاری تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان زیر پوشش اینترنت پرسرعت قرار می‌گیرند.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجانشرقی، محمد فرزاد روز شنبه در دیدار با روح الله متفکر آزاد نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در هفته های اخیر و با افتتاح های انجام گرفته در وزارت ارتباطات، تعداد دیگری از روستاهای استان به شبکه ملی اطلاعات متصل و زیرپوشش اینترنت پرسرعت نسل سه و چهار قرار گرفتند.

  وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته از سوی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در بحث اقتصاد دیجیتال، گفت: در همین راستا تفاهم نامه ای با دانشگاه آزاد اسلامی استان با برای تاسیس مدرسه عالی مهارتی اقتصاد دیجیتال به منظور آموزش مهارت های تخصصی مورد نیاز بازار کار و کارآفرینی با محوریت اقتصاد دیجیتال، به امضا رسیده است.

  مدیر کل ICT آذربایجان شرقی، با بیان برنامه ها و اقدامات انجام گرفته توسط این اداره کل برای راه اندازی کریدور فناوری اطلاعات در استان، اظهار کرد: کریدور فاوا نزدیک ترین ساز و کار به اقتصاد دیجیتال و کسب درآمد است و ما به طور جد به دنبال راه اندازی این مرکز در استان هستیم.

  روح الله متفکر آزاد، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، نیز در این دیدار با قدردانی از تلاش‌ها و برنامه‌های وزارت ارتباطات و اداره کل ICT در توسعه زیرساخت‌های ارتباطی استان، خواستار حفظ پایداری موجود و توسعه هرچه بیشتر زیرساخت ها در آذربایجان شرقی شد.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب