• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ | کد خبر : 34388
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیرکل سازمان بهداشت جهانی؛
  ویروس کووید-۱۹ به سرعت درحال شیوع است
  دیبا: مدیرکل سازمان بهداشت جهانی در یک بیانیه با تأکید بر شتاب گرفتن روند همه گیری بیماری کووید-۱۹ در جهان، به صراحت اعلام کرد که این ویروس به سرعت در حال شیوع است.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از مهر، طبق آخرین داده‌های سازمان بهداشت جهانی تاکنون ۸.۳۳ میلیون مورد ابتلا به کووید -۱۹ در سرتاسر جهان ثبت شده است که از میان این مبتلایان ۴۴۹،۱۸۲ نفر از ۲۱۶ کشور و قلمرو در جهان بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

  با وجود گذشت چندین ماه از آغاز شیوع این بیماری جدید و ناشناخته در سرتاسر جهان، «تدروس آدهانوم» مدیرکل سازمان بهداشت جهانی از شتاب گرفتن روند همه‌گیری این بیماری در جهان خبر داد و اعلام کرد که این ویروس همچنان به سرعت در حال شیوع است.
  آدهانوم همچنین خاطرنشان کرد که در روز هجدهم ژوئن بیش از ۱۵۰ هزار مورد جدید ابتلا به کووید -۱۹ به این سازمان گزارش شده است که نیمی از این موارد ابتلا مربوط به قاره آمریکا است.
  مدیرکل سازمان بهداشت جهانی در ادامه افزود که «جهان در مرحله‌ای جدید و خطرناک قرار دارد. قابل درک است که بسیاری از افراد از ماندن در خانه خسته شده‌اند. کشورها نیز خواهان بازگشایی جوامع و اقتصاد خود هستند. اما این ویروس به سرعت در حال شیوع است و همچنان مرگبار است و بسیاری از افراد هنوز در معرض خطر هستند».
  تدروس آدهانوم همچنین گفت که سازمان بهداشت جهانی از تمام کشورها و تمام افراد جهان می‌خواهد که «میزان بالایی از حزم و احتیاط را به کار گیرند و به حفظ فاصله (اجتماعی) از دیگران ادامه دهند».
  همزمان با طرح این درخواست از سوی سازمان بهداشت جهانی، تحقیق برای تولید یک واکسن مؤثر علیه ویروس کووید -۱۹ در سرتاسر جهان ادامه دارد.
  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب