• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ | کد خبر : 34358
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  حضور در تجمعات عامل اصلی شیوع کرونا در آذربایجان‌شرقی است
   دیبا : رییس دانشگاه علوم پزشکی مرکز آذربایجان‌شرقی گفت: حضور در تجمعات و گردهمایی های فامیلی مهمترین عامل ابتلا به ویروس کرونا و شیوع آن در این استان است.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، محمدحسین صومی روز پنجشنبه در جلسه ستاد فرماندهی مدیریت مقابله با بیماری کرونا، افزود: تحلیل های اپیدمیولوژیکی از چند شهرستان استان نشان می دهد شرکت در مراسمات عروسی، عزاداری، مسافرت ها و سابقه حضور در مراکز خرید دلیل اصلی ابتلای افراد به ویروس کرونا بوده است.

  وی با اشاره به احمال شروع فعالیت مدارس در آینده، خواستار بررسی روند این فعالیت ها توسط مدیران شبکه های بهداشت از نظر رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و طرح فاصله گذاری اجتماعی در شبکه های بهداشتی و درمانی شد.
  صومی بررسی و ارائه راهکارهای علمی و عملی در خصوص مدیریت و کنترل بیماری کرونا را لازوه موفقیت در مبارزه با این ویروس بیان کرد.
  وی با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا و افزایش موارد مثبت در سطح شهرهای مختلف آذربایجان شرقی،  بر لزوم داشتن تحلیل علمی از علت افزایش موارد در شهرستان ها توسط روسای شبکه های مربوطه را خواستار شد.
  صومی با تاکید بر بازدیدهای مکرر بازرسان بهداشت محیط از اماکن مختلف خدماتی، اظهار داشت: مستندات بازدیدها به صورت مستند و کتبی باید به ارگان های ذیربط شهرستان اعلام شده و پیگیری ها و هماهنگی های لازم به عمل آید.
  وی ادامه داد: در بازدیدهای به عمل آمده توسط کارشناسان بهداشت محیط و طی شواهد موجود،  حساسیت و میزان رعایت مردم نسبت به توصیه های پروتکل های بهداشتی در مقایسه با ماه های قبل بسیار کمتر شده است.
  بنا به این گزارش، طبق اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وضعیت کرونایی آذربایجان شرقی  پس از استان خوزستان به شرایط قرمز رسیده است.
  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب