• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ | کد خبر : 34354
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی؛
  کمبود واکسن تب برفکی در آذربایجان‌شرقی وجود ندارد
  دیبا: مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: واکسن مورد نیاز بیماری تب برفکی به مقدار لازم در استان تأمین شده و هیچ کمبودی نداریم.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی دامپزشکی آذربایجان شرقی ، امیرحسین بهداد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: البته دامداران باید با گروه‌های واکسیناسیون بیماری تب برفکی در استان همکاری کنند.

  وی با بیان اینکه طرح واکسیناسیون ضد بیماری تب برفکی در آذربایجان شرقی آغاز شده، گفت: تاکنون در اجرای این طرح بیش از دو میلیون و ۳۰۰ هزار رأس دام سبک و سنگین واکسینه شده که بیش از ۱۰۰ هزار رأس آن دام سنگین است.
  بهداد افزود: با توجه به تداوم این طرح پیش بینی می‌شود تعداد دام‌های واکسینه شده در اجرای طرح واکسیناسیون ضد بیماری تب برفکی در آذربایجان شرقی به بیش از سه میلیون و ۶۰۰ هزار رأس برسد.
  مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی گفت: با توجه به تدابیر اتخاذ شده، این بیماری تحت کنترل بوده و تاکنون مشکل خاصی در خصوص این بیماری وجود ندارد و تنها در چند منطقه استان شیوع آن گزارش شده که این موضوع در سال‌های گذشته نیز وجود داشته است.
  بهداد همچنین اظهار کرد: سطح پایین همکاری دامداران و روستاییان با گروه‌های واکسیناسیون دامپزشکی، نگران کننده است و احتمال شیوع مجدد این بیماری و خسارت‌های اقتصادی برای دامداران استان وجود دارد که باید دامداران در خصوص همکاری با گروه‌های واکسیناسیون دامپزشکی اهتمام جدی داشته باشند.
  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب