• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ | کد خبر : 34348
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  پیگیر مجوز صادرات تجهیزات مقابله با کرونا در آذربایجان شرقی هستیم
  دیبا: مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به اشباع تامین نیازهای داخلی در ماسک و مواد ضد عفونی کننده کرونایی و… گفت: به دنبال اخذ مجوز صادرات تجهیزات مقابله با کرونا در آذربایجان شرقی هستیم.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت و معدن و تجارت آذربایجانشرقی ، حبیب امین زاده در نشست خبری با اشاره به اینکه در مقاطع مختلف ایام کرونایی در تامین مواد اولیه مشکلاتی به وجود آمد، اظهار داشت: با تلاش جهادی و امید به آینده این مشکلات رفع شد.

  وی با بیان اینکه علی رغم اینکه تمام مرزها بسته بود، الکل وارد کردیم و به چندین استان بحران زده هم کمک کردیم، گفت: برخی مواد اولیه هم از سایر استان ها خریداری کردیم و علاوه بر تامین نیاز استان، به سایر استان ها هم صادرات داشتیم.

  مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، با بیان اینکه تنها یک واحد تولیدی الکل در استان در مراغه داشتیم که حجم تولیدات بسیار کمتر از نیاز استان بود، ابراز داشت: در این مدت سه موافقت اصولی برای تولید الکل با ظرفیت ۵۰ هزار لیتر صادر شدیم تا برای آینده پیشبینی لازم صورت گیرد.

  وی با اشاره به اینکه برای تامین نیازهای کرونایی استان و حتی کشور، با شرکت های نوپا و دانش بنیان هم قرار داد بستیم، ادامه داد: شرکت ها با تولیدات نانویی و محصولات دانش بنیان، تولیدات خود را وارد بازار کردند که اکنون نه تنها تامین نیازهای داخلی اشباع شده، به دنبال صادرات تولیدات کرونایی دانش بنیان هستیم.

  امین زاده با تاکید بر اینکه اقدامات ایران در کرونا درسی برای تمام دنیا بود، تصریح کرد: ایرانِ تحریم شده بسیار موفق تر از دنیای مدرن و به اصطلاح توسعه یافته بوده چراکه تفکر ایدئولوژیک در پشت مدیریت این مجموعه ها بوده است.

  وی با بیان اینکه در ۱۴ روز اول کرونا با مهندسی معکوس ماشین تولید ماسک تولید کردیم خاطر نشان کرد: این اقدام در حالت عادی چند ماه طول می کشید اما با اقدام جهادی به تولید انبوه رسید و تا امروز ۳۴ دستگاه تولید ماسک به استان های مختلف فروخته ایم.

  مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، از تولید بیش از ۱۵ میلیون ماسک در استان خبر داد و گفت: امسال سال جهش تولید نامگذاری شده است اما جهش تولید ما از اول اسفند آغاز شده است.

  وی با اشاره به تغییر خطوط تولید برخی از واحدها به سمت تولیدات کرونایی گفت: صنایع ما حتی در اول فروردین مشغول تولید بودند و اداره صمت هم در تعطیلات نوروز حتی یک روز هم تعطیل نشد.

  وی ادامه داد: در حوزه رزمایش مواسات هم استان ما یکی از استان های برتر کشور بود که هم مردم و هم صنایع کمک های بسیار خوبی در این زمینه انجام دادند.

  امین زاده با بیان اینکه صنایع هم در تولید ملزومات رزمایش مواسات یا واردات نیازهای داخلی، کوتاهی نکردند و به خوبی در این رزمایش عمل کردند، ادامه داد: این رزمایش اگر تداوم یابد، آمادگی لازم برای تامین اقلام رزمایش را داریم.

  وی تاکید کرد: در تولید اقلام مبارزه با کرونا توفیقات خوبی داریم و در توزیع هم نظارت داریم ولی مردم و رسانه ها در این حوزه کوتاهی ها را گزارش دهند.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب