• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ | کد خبر : 34307
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رییس سازمان صمت آذربایجان‌شرقی خبر داد:
  ساخت دستگاه تولید ماسک در آذربایجان شرقی همزمان با شیوع کرونا
  دیبا: رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: پس از شیوع کرونا و در طول ۱۴ روز با انجام مهندسی معکوس موفق به ساخت دستگاه تولید ماسک در استان شدیم.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت و معدن و تجارت آذربایجانشرقی ، حبیب امین زاده ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گفت: در ابتدای شیوع کرونا، یک واحد تولید ماسک و یک واحد تولید مواد ضدعفونی در استان داشتیم که از اول اسفند، سازمان در چندین محور وارد عمل شده و در زمینه تهیه مواد اولیه، تولید، توزیع و همچنین تداوم تولید شروع به اقداماتی کرد.

  وی با اشاره به تأمین مواد مورد نیاز واحدهای بسیج برای دوخت ماسک و یا گان پزشکی گفت:
  اقلام مورد نیاز این واحدها اغلب به صورت رایگان تهیه شد، از سوی دیگر شاهد تأمین مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی استان نیز در طول این مدت بودیم.
  امین زاده ادامه داد: با وجود بسته بودن مرزها، اقدام به واردات الکل بهداشتی به کشور شد. این استان توانست علاوه بر تأمین مواد اولیه مورد نیاز خود، مواد اولیه ای برای دیگر استان‌ها نیز تهیه کند.
  وی همچنین از انعقاد قراردادهای لازم با شرکت‌های دانش بنیان برای تولید مواد ضدعفونی خبر داد و گفت:
  در طول این مدت، قراردادهایی با شرکت‌های دانش بنیان برای به کارگیری تکنولوژی‌های نوین جهت تولید مواد ضدعفونی منعقد شد که حتی به دنبال صدور مجوز صادرات برای آنها هستیم.
  رئیس سازمان صمت استان از ساخت ماشین تولید ماسک در استان و حتی فروش آن به دیگر استان‌ها نیز خبر داد و گفت: در این راستا با ماشین سازان استان جلساتی داشتیم که در طول ۱۴ روز با مهندسی معکوس، موفق به ساخت ماشین تولید ماسک و فروختن ۳۴ دستگاه به دیگر استان‌ها شدیم.
  وی، میزان ماسک تولیدی در استان را تاکنون، ۱۵ میلیون عنوان کرده و گفت: همچنین دو واحد تولیدی ماسک n95 با ظرفیت تولید روزانه ۵۰ هزار ماسک راه اندازی شده که با توجه به تولید مازاد بر نیاز استان، مجوز صادرات به آنها داده شده است.
  امین زاده در خصوص مواد ضدعفونی تولید شده در استان گفت: ظرفیت روزانه تولید مواد ضدعفونی در استان، ۳۵۰ هزار لیتر است که هم اکنون با توجه به وضعیت مازاد، تولید را به مقدار ۱۰۰ هزار لیتر رسانده‌ایم تا در فروش به مشکل نخوریم.
  وی با اشاره به تلاش‌های شبانه روزی تلاشگران حوزه صنعت و معدن از ابتدای شیوع کرونا گفت: علاوه بر تلاش‌های صورت گرفته در زمینه تولید و توزیع مواد مورد نیاز، نظارت بر واحدهای تولیدی و توزیع کننده از آغاز کرونا شدت گرفته و برخوردهای شدیدی با متخلفان صورت گرفته است.
  امین زاده همچنین با اشاره به همراهی خانواده صنعت و معدن استان در طرح مواسات گفت: برای مشارکت در این طرح، خانواده صنعت و معدن استان اقدام به تهیه ۲۰ هزار بسته و توزیع آن بین اقشار آسیب دیده از کرونا کردند.
  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب