• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ | کد خبر : 34304
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  محلات حاشیه نشین تبریز فاقد محیط‌های ورزشی مناسب است
  دیبا: مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی، گفت: محلات حاشیه نشین و کم برخوردار تبریز و حتی سایر شهرهای استان، فاقد محیط ورزشی مناسب هستند.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی، ایوب بهتاج عصر دیروز در حاشیه جلسه شورای شهر تبریز در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهارداشت: ورزش‌های همگانی یکی از اهداف و اولویت اصلی شهرداری تبریز است که توسط همکاری تنگاتنگ شهرداری و سازمان ورزش و جوانان استان می‌تواند به رونق بیشتر این ورزش‌ها کمک کند.

  وی با پیشنهاد ایجاد یک کارگروه مشترک بین شورای شهر، شهرداری و سازمان ورزش و جوانان استان، ادامه داد: تعاملات و هم افزایی‌های شهرداری با سازمان ورزش و جوانان می‌تواند نتایج خوبی در توسعه حوزه‌هایی مانند ورزش همگانی و ورزش‌های بومی به ارمغان بیاورد، چنانکه پیش تر از این نیز شاهد آن بودیم.

  مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی با تاکید بر عمومیت ورزش‌های همگانی، ادامه داد: این ورزش‌ها حتی در محلات حاشیه نشین و کم برخوردار نیز وجود داشته و اجرا می‌شوند، اما محیط ورزشی که ابتدایی ترین مولفه ورزش‌های همگانی است در این محلات وجود ندارد.

  بهتاج با تاکبد بر اینکه شهرداری باید تعامل خود را با سازمان ورزش و جوانان در این خصوص بیشتر کند، تصریح کرد: البته بازسازی باغشمال کاری پسندیده از سوی شهرداری بود که جای قدردانی دارد.

  وی با انتقاد از عدم درخشش ورزشکاران استانی در میادین بین المللی، تصریح کرد: باید شهرداری در کنار سازمان ورزش و جوانان، برنامه‌هایی برای میزبانی مسابقات جهانی داشته باشد، از ورزشکاران المپیکی استان پشتیبانی نکرده‌ایم و جای بسی تاسف دارد که یک مدال برنز المپیک عاید این استان از تمام میادین جهانی است.

  بهتاج با ابراز نگرانی از وضعیت تیم شهرداری تبریز، تصریح کرد: کسی که مالکیت تیم فوتبال شهرداری تبریز را عهده دار شده است، تاکنون دو میلیارد تومان برای این تیم خرج کرده ‌تا تیم را سرپا نگهدارد، اما هیچ منفعتی عاید وی نشده است.

  وی افزود: با این که خریدارانی نیز قصد داشته‌اند با خرید تیم و انتقال آن به شهرهای خود بر روی این تیم سرمایه گذاری کنند، این مالک جهت پرورش استعدادهای استانی از این امر امتناع کرده است.

  مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی تغییر کاربری سالن‌های ورزشی را اقدامی نادرست دانست و گفت: حدود ۷۳۵ سالن در شهر داریم که در هر کدام هفت نفر مشغول هستند و تغییر کاربری این سالن ها باعث تعدیل آنها می‌شود.

  وی ادامه داد: از سویی شهرداری عوارض سالن‌های چهل الی پنجاه سال پیش را به روز می‌گیرد که باید تجدید نظر شود چراکه این سالن‌ها نیازمند حمایت است و با این ارقام به تعطیلی کشیده می‌شوند.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب