• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ | کد خبر : 33992
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  آمادگی کامل ستاد مدیریت بحران برای پیشگیری از آتش‌سوزی جنگل‌ها
  دیبا: مدیرکل بحران استانداری آذربایجان شرقی گفت: ستاد مدیریت بحران تمامی شهرستان‌های اهر، کلیبر، خداآفرین، جلفا، هوراند و ورزقان در پیشگیری از آتش‌سوزی‌های احتمالی در جنگل‌ها آماده‌ هستند.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی مدیریت بحران آذربایجانشرقی ، محمدباقر هنربر در نشست بررسی آخرین اقدامات در مقابله با آفت پروانه دُم قهوه‌ای در جنگل‌های فندقلوی شهرستان اهر اظهار داشت: اگر استان هم‌جوار در کنترل آفت پروانه دُم قهوه‌ای کم‌کاری و این کم‌کاری باعث طغیان آفت شده را به مدیریت بحران استان ارجاع دهید تا پیگیری کنیم.

  وی با اشاره به اینکه وضعیت طغیان آفت پروانه دُم قهوه‌ای در جنگل فندقلوی شهرستان اهر به مدیریت بحران استان، بحرانی اعلام نشده است، گفت: اگر طغیان آفت پروانه دُم قهوه‌ای در جنگل فندقلوی شهرستان اهر از سوی منابع طبیعی استان بحرانی اعلام شود ما هرگونه همکاری و پیگیری از مرکز را انجام می‌دهیم.
  مدیرکل بحران استانداری آذربایجان شرقی گفت: اگر امروز با آرامش نفس می‌کشیم، همه‌اش به وجود منابع طبیعی و ذخایر خدادادی و ملی از جمله جنگل‌های اهر و ارسباران است و امیدوارم با همکاری و همراهی تمامی دستگاه‌های ذی‌ربط و مردم بتوانیم آفت پروانه دُم قهوه‌ای را از جنگل‌های ارسباران و فندقلوی اهر ریشه‌کن کنیم.
  هنربر ادامه داد: متأسفانه سال گذشته منطقه‌ی ارسباران از حیث آتش‌سوزی تجربه تلخی داشت، هرچند جنگل‌های ارسباران نعمت خدادادی و سرمایه‌ای ملی است و همه ما وظیفه داریم تا از منابع طبیعی ملی صیانت کنیم.
  وی با تاکید بر آماده‌باش ستاد مدیریت بحران تمامی شهرستان‌های اهر، کلیبر، خداآفرین، جلفا، هوراند و ورزقان در پیشگیری از آتش‌سوزی‌های احتمالی در جنگل‌های ارسباران گفت: از سه ماه قبل بنابر دستور استاندار آذربایجان شرقی مقدمات و جلسات اطفای حریق جنگل‌های ارسباران را آغاز کرده‌ایم و این کمیته صیانت از جنگل‌ها و اطفای حریق در شهرستان‌ها به ریاست فرمانداران و در استان به ریاست استاندار پیگیری می‌شود.
  مدیرکل بحران استانداری آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: تمامی اقدامات لازم برای پیشگیری از تکرار حادثه تلخ آتش‌سوزی در جنگل‌های ارسباران در سطح استان، شهرستان‌ها و کشور انجام یافته و شهرستان‌های ارسباران در حالت آماده‌باش قرار دارند و طبق دستور رئیس‌جمهور به وزارت دفاع، در صورت نیاز از هلیکوپترهای اطفای حریق وزارت دفاع بهره‌گیری می‌کنیم.
  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب