• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ | کد خبر : 33989
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  معاون منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی؛
  محلول پاشی تنها راه مبارزه با آفت پروانه دُم قهوه‌ای است
  دیبا: معاون منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی گفت: مبارزه با آفت پروانه دُم قهوه‌ای در ارسباران تنها دو روش محلول‌پاشی و جمع‌آوری لانه‌ها آن هم در شرایط خاص خود امکان‌پذیر است.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانشرقی ، رستم صادقی در نشست بررسی آخرین اقدامات در مقابله با آفت پروانه دُم قهوه‌ای در جنگل‌های فندقلوی شهرستان اهر اظهار کرد: یکی از محورهای بررسی و نظارتی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی در جنگل‌های ارسباران، موضوع آفت پروانه دُم قهوه‌ای است.

  وی افزود: سال‌هاست ما با همراهی کارشناسان این اداره‌کل و بخش خصوصی پایش‌های مختلفی را در جنگل‌های ارسباران انجام می‌دهد تا دچار طغیان و خسارت ناشی از اپیدمی این آفت نشود از طرفی هم از سال گذشته کمیته فنی گیاه پزشکی در آذربایجان شرقی تشکیل یافته است.
  معاون اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی گفت: در بازدیدهایی که انجام یافت متوجه شدیم که میزان آلودگی و درگیری جنگل‌های شرق روستاهای افیل و بهل شهرستان اهر بسیار بالاست و حالت طغیانی دارد.
  صادقی ادامه داد: شرایط فعلی به گونه‌ای است که امکان کنترل آفت پروانه دُم قهوه‌ای وجود ندارد و هرگاه که جمعیت آفت پروانه دُم قهوه‌ای افزایش می‌یابد به جنگل‌ها و هر منطقه‌ای که در آن شایع باشد خسارت وارد می‌کند و وقتی جمعیتش کمتر باشد خسارت آن‌چنانی بر جای نمی‌گذارد.
  وی تصریح کرد: سال گذشته طبق قول و قراری که با مدیرکل و معاونین اداره‌کل منابع طبیعی استان اردبیل گذاشتیم و قرار شد تا مبارزه با آفت پروانه دُم قهوه‌ای را از پاییز شروع کنیم که این مبارزه به اردیبهشت‌ماه هم طول کشید و چون دیدیم از لانه خارج شده‌اند با نظر کارشناسان اقدام به محلول پاشی کردیم.
  معاون اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی گفت: متأسفانه به دلیل سپری شدن زمان مبارزه با آفت پروانه دُم قهوه‌ای، نتوانستیم از محلول‌پاشی هوایی در جنگل فندقلوی شهرستان اهر استفاده کنیم.
  صادقی از بسیج تمامی امکانات و تجهیزات اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی برای مقابله با آفت پروانه دم قهوه‌ای در مناطق جنگلی شهرستان اهر از پاییز سال‌جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: مبارزه با آفت پروانه دُم قهوه‌ای تنها دو روش محلول‌پاشی و جمع‌آوری لانه‌ها آن هم در شرایط خاص خود امکان‌پذیر است.
  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب