• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ | کد خبر : 33804
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  اعطای جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان به دانشجویان مستعد دانشگاه تبریز
  دیبا: رئیس گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز از اعطای جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان به دانشجویان مستعد این دانشگاه برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ خبر داد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی دانشگاه تبریز، حمید احمدی در خصوص فراخوان ثبت نام جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان برای سال تحصیلی آتی گفت: بنیاد ملی نخبگان بر اساس «آئین نامه پشتیبانی از فعالیت های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور»، در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ اعتبارها و تسهیلاتی را به دانشجویان مستعد دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور اعطا می‌کند.

  وی اضافه کرد: متقاضیان بهره‌مندی از جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹، می‌توانند از تاریخ ۲۰ خرداد لغایت ۲۰ تیر امسال با مراجعه به سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان، موسوم به سامانه سینا به آدرس sina.bmn.ir، نسبت به ثبت نام و بارگذاری مدارک اقدام کنند.

  وی در ادامه با تاکید بر اینکه این مهلت قابل تمدید نیست، یادآور شد: بنیاد ملی نخبگان پس از بررسی درخواست‌ها و بر اساس ظرفیت سالیانه، نتیجه اولیه پذیرش متقاضیانی را که بالاترین امتیاز را از فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و فناورانه در مقایسه با سایر افراد کسب کرده‌اند، از طریق سامانه سینا اعلام خواهد کرد.

  رئیس گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز گفت: دانشجویان مستعد می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد جزئیات نحوه ثبت نام و بارگذاری مدارک در سامانه سینا به وب سایت رسمی گروه حمایت از استعدادهای درخشان به آدرس dotsa.tabrizu.ac.ir مراجعه کنند.

  وی در خصوص جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان، بیان کرد: بنیاد ملی نخبگان با هدف حمایت مادی و معنوی از دانشجویان نخبه و هدایت این استعدادهای برتر به سمت اولویت‌های راهبردی کشور، تسهیلات و جوایز متنوعی را طراحی و ارائه می‌کند که از آن جمله آن‌ها میتوان به اعتبار آموزش یاری، اعتبار همکاری علمی- اجرایی، اعتبار فن یاری، اعتبار ارتباطات علمی، اعتبار توانمندی آموزشی/ کارآفرینی، اعتبار شرکت در مجامع علمی خارجی، اعتبار اعزام به فرصت مطالعاتی، راتبه دانشجویی، اعتبار هسته مسئله محور پژوهشی/ فناورانه، تسهیلات نظام وظیفه، بیمه تکمیلی درمان، هدیه ازدواج، ودیعه اجاره مسکن و غیره اشاره کرد.

  بر اساس این گزارش، تعداد دانشجویان دانشگاه تبریز که در سال تحصیلی۱۳۹۹-۱۳۹۸ مشمول جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان شده‌اند، ۵۸ نفر است.

  تعداد دانشجویان مشمول این جوایز در سال‌های تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷ و ۹۷-۱۳۹۶ به ترتیب ۴۸ و ۱۹ نفر بود، از این رو مشاهده می شود تعداد دانشجویان برگزیده دانشگاه تبریز در سال تحصیلی جاری، نسبت به مدت مشابه دو سال تحصیلی گذشته روندی صعودی داشته و به ترتیب ۱۰ و ۳۹ نفر افزایش داشته است.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب