• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ | کد خبر : 33793
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  کاهش مرگ و میر و مصدومیت ناشی از تصادفات رانندگی در آذربایجان شرقی
  دیبا: مدیر کل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی گفت: مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی در فروردین امسال ارجاعی به ادارات پزشکی قانونی استان، ۴۲ نفر بود که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته حدود ۲۸ درصد کاهش داشته است.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی آذربایجان شرقی، علی صفائی فرد با اعلام این خبر اظهار کرد: از مجموع تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت در استان ۳۸ نفر مرد و چهار نفر زن بودند که هرکدام به ترتیب ۱۷ و ۶۷ درصد کاهش یافته است.

  وی افزود: بیشترین تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت به ترتیب با ۲۸ فوتی در جاده های برون شهری و روستایی، ۱۱ نفر در مسیرهای درون شهری، یک نفر در جاده های خارج از استان و نامعلوم و سایر راه‌ها گزارش شده است؛ همچنین طی مدت مذکور یک نفراز این تعداد نیز خارج از حریم جاده (موارد غیرترافیکی) و یک نفرنیز با فاصله بیش از ۳۰ روز اززمان تصادف فوت کرده است.

  وی همچنین با اعلام این‌که در طی فروردین امسال تعداد مصدومین حوادث رانندگی مراجعه کننده به ادارات پزشکی قانونی استان ۷۵۰ نفر بوده است، گفت: از این تعداد ۶۰۰ نفرمرد و ۱۵۰ نفر زن بودند، این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد مصدومان حوادث ترافیکی یک هزارو ۴۲۴ نفر گزارش شده بود حدود ۴۷ درصد کاهش یافته است.

  تعداد کل تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در طی سال ۹۸ در استان ۸۸۲ نفر بود که از این تعداد ۱۷۷ نفر زن و ۷۰۵ نفر مرد بوده و مصدومین این حوادث نیز درسال ۹۸ بالغ بر ۱۷ هزار و ۱۲۶ نفر گزارش شده که ۴هزار و ۸۰۰ نفر از آنان زن و۱۲ هزارو ۳۲۶ نفر مرد بوده است.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب