• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ | کد خبر : 33774
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  برگزاری آزمون پایانی در دوره ابتدایی ممنوع است
  دیبا: معاون آموزش ابتدایی آموزش وپرورش آذربایجان‌غربی گفت: باتوجه به شیوع بیماری کرونا هرگونه آزمون در دوره آموزش ابتدایی و حتی پایه ششم ممنوع است.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از ایرنا، میرصادق جامعی روز شنبه در گفت وگویی اظهار داشت: مطابق دستورالعمل های وزارتی تکمیل و فرایند گزارش پیشرفت تحصیلی دوره آموزش ابتدایی با محوریت معلم و مدیر مدرسه و با طرح در شورای مدرسه صورت می‌گیرد و به توجه به شیوع بیماری کرونا هرگونه آزمون در دوره آموزش ابتدایی و حتی در پایه ششم ممنوع اعلام می شود.

  وی بیان کرد: در دوره آموزش ابتدایی آزمون یا امتحان پایانی به عنوان ملاک ارتقای دانش آموز نبوده و طبق دستورالعمل ارزشیابی کیفی، توصیفی ملاک ارتقای دانش آموزان فرایند محور است.
  وی اضافه کرد: تا اسفند ماه ۱۳۹۸ تحلیل وضعیت یادگیری بر اساس فعالیت های طول سال تحصیلی (پوشه کار و فعالیت های کلاسی دانش آموز و سایر ابزارها) و از اسفند ماه به بعد تحلیل و تفسیر آموزش مجازی که به طرق مختلف (شبکه شاد، پیام رسان ایتا، درسنامه ها و جزوات خودآموز ) صورت گرفته توسط معلم تنظیم و جهت تایید به شورای مدرسه ارائه می شود.
  وی ادامه داد: مدیران و معلمان مدارس آموزش ابتدایی موظف هستند برای آن دسته از دانش آموزانی که بنا بر دلایلی از آموزش های مجازی استفاده نکرده اند و در خصوص محتوای درسی باقیمانده از زمان تعطیلی ضعف دارند، برنامه مشخص جبرانی با محوریت معلم کلاس را تعیین کنند.
  معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی گفت: معلمان مدارس به همراه مدیران مدرسه موظف هستند نسبت به تکمیل نمونه برگ جدول بررسی وضعیت پوشش تحصیلی دانش آموزان اقدام کنند.
  جامعی اضافه کرد: اگر دانش آموزی به حد انتظار نرسیده باشد، برنامه تکمیلی خرداد ماه را به فرم پیوست کرده و با همکاری مدیر مدرسه شرایط را فراهم کنند تا دانش آموزان به حد قابل انتظار برسند و بر  اساس دستورالعمل ارزشیابی کیفی توصیفی در خرداد ماه اعلام عدم ارتقای دانش‌آموز به پایه بالاتر وجهه قانونی ندارد.
  بنا به این گزارش، آذربایجان‌غربی دارای ۶۰۷ هزار نفر دانش آموز است که در بیش از پنج هزار مدرسه تحصیل می کنند، مدارس استان از اول اسفندماه بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا تعطیل است و پیگیری تحصیل دانش اموزان از طریق شبکه آموزش شاد و پیام رسانهای مجازی صورت می‌گیرد.
  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب