• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ | کد خبر : 33772
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز:
  نگران افزایش بستری‌های کرونا در روزهای آتی هستیم
  دیبا: معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز تاکید کرد: هر چند تعداد فوتی‌ها و بستری‌های بیماری کاهش یافته است، اما با توجه به افزایش موارد مثبت، نگران افزایش بستری‌های کرونا در روزهای آتی هستیم.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، عباسعلی درستی در گفت‌وگوی تلویزیونی با بیان این مطلب اظهار کرد: هر روز حدود ۱۰۰ مورد کرونا مثبت در استان داریم و ممکن است تعداد بستری‌ها و بیماران از ظرفیت سیستم بهداشت و درمان فراتر باشد و منجر به فاجعه در استانمان شود.

  وی تاکید کرد: باید بپذیریم که کرونا شوخی بردار نیست و اگر هوشمندانه عمل نکنیم، بیماری با سرعت بیشتری انتشار می‌یابد.

  وی خاطرنشان کرد: کرونا در کشور ما هم مانند دیگر کشورها هنوز تمام نشده است و ادامه دارد و اگر مردم پروتکلهای بهداشتی و بهداشت فردی را رعایت نکنند، بیماری دوباره گسترش پیدا خواهد کرد.

  معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز افزود: اکثر مردم در آذربایجان شرقی به هشدارها توجه کرده و موارد مورد تاکید را رعایت می‌کنند، اما عده کمی با رعایت نکردن پروتکلهای بهداشتی در جمع‌ها حاضر شده و به بهداشت فردی اهمیتی نمی‌دهند.

  وی بیان کرد: در برخی موارد مانند مراجعه به نانوایی‌ها، فروشگاه‌ها و جاهای دیگر اصول بهداشتی و فاصله مورد تاکید از سوی مردم رعایت نشده و از ماسک استفاده نمی‌کنند.

  وی، افزایش گردشگران را از دیگر علل احتمالی افزایش آمار مبتلایان به کرونا عنوان کرد و گفت: با توجه به طولانی بودن زمان شیوع کرونا نمی‌توان فعالیت‌های اجتماعی را تعطیل کرد، از این رو برای ادامه فعالیت‌ها باید اصول بهداشتی را رعایت و هوشمندانه عمل کنیم و از شستن دست‌هایمان خسته نشویم.

  درستی در ادامه با اشاره به بازگشت ساعات کار ادارات به حالت عادی، اظهار کرد: هم کارمندان و هم مراجعان همگی به موظف به استفاده از ماسک هستند.

  وی در خاتمه تاکید کرد: آبدارخانه ادارات تعطیل هستند و مدیران هم باید در راستای اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی همکاری کنند.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب