• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ | کد خبر : 33767
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رهاسازی ۲۷۰ میلیون متر مکعب آب از سدهای آذربایجان شرقی به سمت دریاچه ارومیه
  دیبا: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: انتقال ۶۵۰ میلیون مترمکعب آب به دریاچه ارومیه از رودخانه زاب از جمله طرح های در دست اجراست که نقش بسیار مهمی در تثبیت و احیای دریاچه ارومیه دارد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از فارس ، جواد رحمتی امروز در جلسه شورای فرهنگی اجتماعی احیای دریاچه ارومیه با اشاره به آخرین وضعیت پیشرفت اقدامات و فعالیت‌های عمرانی برای احیای این دریاچه، با بیان اینکه نادیده گرفتن خدمات دولت در احیای دریاچه ارومیه، بی‌انصافی است، اظهار داشت: وضعیت فعلی دریاچه، بیانگر نقش مهم عملکرد دستگاه‌های دولتی در کنار افزایش بارندگی‌هاست.

  وی گفت: رهاسازی بیش از ۲۷۰ میلیون مترمکعب آب از سدهای استان به سمت دریاچه ارومیه از جمله اقدامات مهمی است که در این دولت انجام شده است، در حالی که در ادوار گذشته چنین اقداماتی انجام نشده بود.

  رحمتی خواستار توجه بیشتر به برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی با محوریت افزایش مشارکت های مردمی در احیای دریاچه ارومیه شد و خاطرنشان کرد: انتقال ۶۵۰ میلیون مترمکعب آب به دریاچه ارومیه از رودخانه زاب از جمله طرح های در دست اجراست که نقش بسیار مهمی در تثبیت و احیای دریاچه ارومیه دارد.

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی همچنین بر افزایش مشارکت بخش خصوصی در موضوعاتی همچون معیشت جایگزین برای ساکنان پیرامون دریاچه ارومیه تاکید کرد.

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز