• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ | کد خبر : 33689
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان؛
  فم تورهای گردشگری آذربایجان شرقی برگزار می‌شود
  دیبا : مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از برگزاری فم تورهای استان در تبریز خبر داد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان، احمد حمزه زاده در دیدار با شهردار و رئیس شورای شهر تبریز، با اشاره به لزوم برگزاری فم تورهای گردشگری در راستای توسعه این صنعت پویا در استان، ادامه داد: برگزاری فم تورهای گردشگری بهترین راهکاری است که کشورهای برتر در حوزه گردشگری در راستای توسعه این صنعت به کار برده‌اند.

  وی افزود: به همین منظور با برگزاری فم تورها در استان و بهره‌مندی از توان بخش خصوصی و ظرفیت‌های موجود استان در حوزه گردشگری می‌توان بستر مناسب برای توسعه این صنعت را فراهم سازیم.
  وی در ادامه نقش اتاق بازرگانی تبریز در تحقق این هدف مهم و موثر عنوان کرد و گفت: با مشارکت همه جانبه سازمان‌ها، نهادها و همچنین اتاق بازرگانی تبریز شاهد تحقق این هدف و تقویت زیرساخت‌های گردشگری منطقه خواهیم بود.
  حمزه زاده با اشاره به این‌که اختصاص جوایز صادراتی به آژانس های مسافرتی فعال در حوزه گردشگری از دیگر اقدامات موثر در این امر خواهد بود، ادامه داد: با اختصاص جوایز صادراتی به تورهای ورودی خارجی به مقصد تبریز توسط آژانس‌های فعال در این زمینه، فرصت مناسب را برای حضور گردشگران خارجی در منطقه فراهم سازیم.
  وی در این خصوص گفت: همچنین با توجه به ظرفیت‌های موجود می‌توانیم در حوزه صدور ویزای فرودگاهی در بین فرودگاه‌های بین المللی منطقه به عنوان فرودگاه هاب به ارائه خدمات بپردازیم.
  شهرام دبیری، رئیس شورای اسلامی شهر تبریز نیز در این دیدار با تاکید بر لزوم رعایت بهداشت و افزایش نظارت‌ها در دوران پسا کرونا بر عملکرد مراکز گردشگری منطقه، اظهار کرد: در راستای توسعه گردشگری منطقه، باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اولویت تمام سازمان‌های مرتبط و همین‌طور اماکن و جاذبه‌های گردشگری تبریز و استان باشد. همچنین در راستای فراهم سازی فضای مناسب و جذاب برای گردشگران ایجاد موزه‌ها، آمفی تئاتر و … باید در دستور کار قرار گیرد.
  ‌رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی، زیارتی و جهانگردی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه ارائه جوایز صادراتی به آژانس‌های مسافرتی فعال در تورهای ورودی خارجی را امری موثر دانست و گفت: بیش از ۳۰۰۰ هزار آژانس مسافرتی فعال در کشور به فعالیت مشغول هستند، در صورت ارائه این جوایز به آژانس‌های فعال و برقراری تورهای ورودی خارجی به مقصد تبریز می‌توانیم در گردشگری استان تحولی بزرگ ایجاد کنیم.
  رشید رجب پور در ادامه به برگزاری فم تورهای گردشگری و تاثیر آن در توانمندسازی متخصصان این امر اشاره کرد و گفت: مخاطبان اصلی فم تورهای گردشگری خبرنگاران متخصصان داخلی گردشگری خواهند بود که بر اساس اهداف این تورها، دانش و تخصص فعالان این حوزه ارتقا خواهد یافت.
  بر اساس این گزارش، FAM Trip / Familiarization Trip، (فم تور) سفر رایگان و یا ارزانی است که با هدف بازاریابی و تبلیغ خدمات و یا مقصد سفر از سوی تور گردانان، آژانس های هواپیمایی و … به متخصصان صنعت گردشگری مانند روزنامه نگاران، راهنمایان تور، عکاسان، فیلم سازان و مشاوران سفر و … ارایه می شود.
  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب