• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ | کد خبر : 33472
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ۸ کانال مهار سیل در تبریز در حال احداث است
  دیبا: معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز گفت: هشت کانال دفع آب‌های سطحی و رسوب‌گیر برای مهار سیل در این شهر در حال احداث است.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از ایرنا، محمدحسین اسحقی، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه هم اکنون کانال ولی امر به بیلانکوه چایی در حال اجراست، افزود: این کانال بتنی به طول یک هزار و ۵۰۰ متر و به ابعاد داخلی یک در ۱۰ متر اجرا می شود و بارش ها و آب های سطحی منطقه ولی امر را از زیر اتوبان پاسدران رد کرده و به بیلانکوه چایی هدایت خواهد کرد.

  وی اظهار داشت: این کانال ۱۰۰ متر کانال رسوب گیر سنگی دارد و برآورد اولیه برای احداث آن ۷ میلیارد تومان است که امید است تا پایان سال جاری عملیات احداث آن به پایان برسد.

  معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز با اشاره به احداث یک کانال فرامنطقه ای در منطقه خاوران گفت: این کانال، آب چند دره از جمله جانلو و سولو را هدایت می کند تا از مشکل آبگرفتگی و سیل در منطقه خاوران جلوگیری کند.

  اسحقی، ادامه داد: این کانال ۳ کیلومتر طول دارد و ابعاد داخلی آن ۳ در ۷ متر و بصورت روباز سنگی اجرا می شود و هم اکنون حدود ۵۰۰ متر از این کانال اجرا شده و عملیات احداث آن ادامه دارد.

  وی یادآوری کرد: کانال سنگی اطلس در ضلع شمالی پارک ارم نیز به طول ۸۰۰ متر در ابعاد ۳ در ۳ متر در حال اجرا بوده تا آب های عینالی را به آجی چای هدایت کند و تا ۲ ماه آینده احداث آن تمام می شود و احداث آن موجب می شود تا سیلاب عینالی به منطقه ارم و حیدرآباد سرازیر نشود.

  معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز با اشاره به ادامه مقاوم سازی و پوشش مجدد کانال ایلی سو، گفت: برای این پروژه که جزو پروژه های اساسی شهرداری تبریز در حوزه پروژه های زیرساختی است حداقل ۴ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده و امسال ۵۰۰ متر پوشش ترافیکی و هم پوشش کانال داده می شود.

  اسحقی، افزود: کانال اسلامشهر در منطقه ۳ از جنس بتن آرمه و با ابعاد داخلی یک در یک متر به طول ۴۰۰ متر و کانال گلستان به موازات جاده ائل گولی در حال احداث است و این کانال روباز به ابعاد ۱.۵ در ۱.۵ متر اجرا می شود تا سیلاب منطقه را جذب کند.

  وی به پروژه های اساسی در حوزه زیرساختی اشاره کرد و اظهار داشت: در انتهای دره شادآباد یک رسوب گیر با اعتبار ۷ میلیارد تومان احداث می شود و به کانال لوله ۲ در ۲ متر سابق وصل می شود تا آب های این دره که بصورت سطحی به ائل گولی می رود را تمیز کند.

  معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز با اشاره به اجرای رسوب گیر در انتهای ایلی سو گفت: احداث این رسوب گیر موجب می شود تا آبی که از ایلی سو سرازیر می شود در این منطقه مهار و آبی که از کارخانه ها رد می شود، آلوده نباشد و مشکل بوی بد آن برطرف شود.

  اسحقی، ادامه داد: در هر کدام از مناطق شهرداری تبریز بیش از ۶ کانال کوچک اجرا می شود و این کانال ها نقش توزیعی و یا تعریضی دارند و بعضی دیگر نیز در حال احداث است تا شبکه احداث کانال ها متوازن شود.

  کلانشهر ۱.۹ میلیون نفری تبریز دارای ۱۰ منطقه شهرداری است.

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب