• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ | کد خبر : 33356
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  اختصاص ۶۷ میلیارد ریال اعتبار برای کنترل آسیب‌های اجتماعی در آذربایجان‌شرقی
  دیبا: مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان‌شرقی، تصویب اعتبار ویژه برای رفع آسیب‌های اجتماعی از سوی شورای اجتماعی کشور را ظرفیت مناسبی برای دستگاه‌های مسوول در این زمینه برشمرد و گفت: دستگاه‌هایی که مشمول این اعتبار هستند برای جذب آن و اجرای زمانبندی‌شده برنامه‌ها اقدام کنند.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از فارس ، بدر شکوهی در جلسه هماهنگی با دستگاه‌های استانی طرف تفاهم‌نامه با وزارت کشور در حوزه کنترل آسیب‌های اجتماعی، اظهار داشت: دستگاه‌های مسوول مستندسازی اقدامات را نیز در دستور کار قرار دهند تا مراجع بالادستی امکان ارزیابی برنامه‌ها و میزان تأثیرگذاری آنها را داشته باشند.

   وی با بیان اینکه اعتبار ابلاغی از سوی وزارت کشور صد در صد تخصیص خواهد یافت، افزود: از اعتبارات هزینه‌ای سال ۹۸، مبلغ ۴۸ میلیارد ریال و از اعتبارات تملک دارایی‌ها نیز مبلغ ۱۹ میلیارد ریال به ۱۵ دستگاه اجرایی استان تخصیص یافته و در مجموع ۶۷ میلیارد ریال به مجموع اعتبارات حوزه فرهنگی و اجتماعی استان اضافه شده است.

  شکوهی با بیان اینکه این اعتبارات بخشی  از منابع حوزه اجتماعی و فرهنگی دستگاه‌ها در راستای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی است، تصریح کرد: شورای اجتماعی کشور تأکید دارد که این اعتبارات با اولویت مناطق و محلات حاشیه‌نشین شهرستان‌هایی که دفاتر تسهیل‌گری در آنها مستقر است، هزینه شود که این امر نشانگر اهمیتی است که مناطق حاشیه‌نشین در سیاست‌گذاری‌های کلان کشور پیدا کرده‌اند.

  وی از غلبه نگاه فنی و کالبدی در حوزه مدیریت مسائل اجتماعی و فرهنگی در گذشته انتقاد کرد و یادآور شد: هرچند زیرساخت‌های عمرانی در این حوزه باید تقویت شوند اما جهت رسیدن به توسعه متوازن باید به نیازهای فرهنگی و اجتماعی نیز توجه شود.

  شکوهی همچنین بر همراهی رسانه‌ها در مواجهه منطقی با آسیب‌های اجتماعی به‌‌عنوان دیده‌بان جامعه تأکید کرد و از دستگاه‌های متولی خواست مشکلات و چالش‌های حوزه اجتماعی و فرهنگی را به ترتیب اولویت به مدیریت استان اعلام کنند.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب